Kultura, sztuka » Kultura

Dzień Domeny Publicznej – darmowe książki w sieci

Dzień Domeny Publicznej – darmowe książki w sieci
Zobacz więcej zdjęć »
1 stycznia 2010 obchodzony będzie Dzień Domeny Publicznej – tego dnia wygasają prawa autorskie do książek, których autorzy zmarli w 1939 roku, czyli 70 lat temu.

1 stycznia 2010 obchodzony będzie Dzień Domeny Publicznej – tego dnia wygasają prawa autorskie do książek, których autorzy zmarli w 1939 roku, czyli 70 lat temu. Według prawa oznacza to, że ich utwory przeszły do tzw. domeny publicznej i można je publikować za darmo, np. w Internecie.

Domena publiczna to inaczej zbiór twórczości, którą można swobodnie publikować. W tym roku do domeny publicznej trafią utwory m.in. Józefa Czechowicza, Romana Dmowskiego,  Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, Stanisława Estreichera, Sigmunda Freuda, Wacława Gąsiorowskiego, Oscara Milosza (poety, krewnego Czesława Miłosza), Josepha Rotha, Stanisława Ignacego Witkiewicza i Williama Butlera Yeatsa.  

Z okazji Dnia Domeny Publicznej współpracujący z nami portal wolnelektury.pl zamierza opublikować na swoich stronach dramat Witkacego „W małym dworku” oraz zbiór wierszy Czechowicza „Dzień jak co dzień”. Czynimy starania, aby te i inne nowe książki z domeny publicznej znalazły się jako darmowe e-booki w formacie epub w Księgarni eClicto.

W Polsce Dzień Domeny Publicznej obchodzony jest po raz trzeci.

Blog eClictoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »