Gospodarka » Przemysł

EDF ROZPOCZYNA REALIZACJĘ PROGRAMU MODERNIZACJI SWOICH AKTYWÓW W POLSCE

Grupa EDF rozpoczyna realizację programu mającego na celu dostosowanie bloków energetycznych w Polsce do nowych norm ochrony środowiska i podniesienie ich efektywności. Oficjalna inauguracja inwestycji odbyła się 19 listopada w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

Aktywa wytwórcze Grupy EDF w Polsce, we Wrocławiu, Rybniku, Krakowie, Gdańsku i Gdyni, będą przedmiotem dużego programu modernizacji mającego na celu:

-           dostosowanie bloków energetycznych do nowych wymagań europejskich w zakresie emisji tlenków siarki
i azotu (dyrektywa IED),

-           podniesienie efektywności operacyjnej bloków i przedłużenie okresu ich eksploatacji co najmniej do 2035 r.

Dzięki zabudowie instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, emisje tlenków siarki zmniejszą się od pięciu
do siedmiu razy, a tlenków azotu od dwóch do trzech razy w zależności od lokalizacji. Program dostosowania aktywów produkcyjnych do norm środowiskowych to część planu Grupy EDF w Polsce zmierzającego do poprawy jakości powietrza i modernizacji aktywów wytwórczych w celu długookresowego zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w regionach aktywności Grupy.

Instalacje odsiarczania i odazotowania spalin dla zakładów KOGENERACJI wpłyną znacząco na poprawę jakości powietrza oraz zapewnią długoterminowe bezpieczeństwo dostaw energii dla stolicy Dolnego Śląska.

Powyższe decyzje inwestycyjne wpisują się w długofalowy proces umacniania pozycji EDF w Polsce jako istotnego gracza na rynku energii i partnera miast - konsumentów energii, regionów i lokalnych uczestników rynku.

Program modernizacji jest kolejnym krokiem podejmowanym przez Grupę EDF w Polsce po realizacji kluczowych etapów rozwoju, jakimi były połączenie spółek, utworzenie centrum usług wspólnych i centrum badawczego
w Krakowie oraz rebranding.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kogeneracja S.A.
http://www.kogeneracja.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »