Motoryzacja » Transport

Elastyczne narzędzie na czas kryzysu – Giełda TRANS

Elastyczne narzędzie na czas kryzysu – Giełda TRANS
Zobacz więcej zdjęć »
Pogarszająca się sytuacja przedsiębiorstw z branży TSL wymaga z ich strony sięgania po narzędzia optymalizujące działalność. Szansą na poprawę sytuacji finansowej dla wielu graczy mogą być szeroko dostępne giełdy transportowe, jednak tylko pod warunkiem ustanowienia mechanizmów bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwa z branży transportowo-spedycyjnej stają obecnie przed prawdziwym sprawdzianem efektywności działania. Koszty prowadzenia działalności transportowej są coraz większe, a dotychczasowi partnerzy handlowi ograniczają zlecenia lub, w wielu przypadkach, stają się niewypłacalni. Szybkie pozyskiwanie wiarygodnej informacji i wyszukiwanie nowych zleceń stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Przetrwanie stało się trudne w szczególności dla małych przedsiębiorstw, dysponujących flotą od 1 do 10 samochodów - stanowią one aż 90% całej branży, która produkuje aż 11%PKB. Korzystanie z giełd transportowych to najszybszy sposób na pozyskiwanie nowych klientów, jednakże ryzyko zawierania kontraktów tą drogą w wielu przypadkach jest nadal wysokie.

Aby zminimalizować to ryzyko spółka Logintrans- operator największej polskiej giełdy ładunkowej TRANS systematycznie wprowadza rozwiązania, które mają zapewnić jej użytkownikom bezpieczeństwo i pewność kontraktów.

Jednym z takich narzędzi jest Pakiet Bezpieczna Firma, w ramach którego znajduje się:

  •  system ocen i komentarzy użytkowników,
  •  indeks wiarygodności firm TransRisk,
  •  lista dłużników połączona z giełdą wierzytelności.

Zawsze w kontakcie, zawsze tylko pewni partnerzy

Europejska Giełda Transportowa TRANS jest przedsięwzięciem stworzonym i stale modyfikowanym przy współpracy z użytkownikami. Z tego powodu rozwiązania zawarte w projekcie stały się możliwie najbliższe potrzebom firm transportowych.

- To co uważamy za ogromny plus to możliwość szybkiej i przystępnej konsultacji z kontrahentem za pomocą wbudowanego komunikatora. Ponadto Trans to obecnie najlepsze narzędzie dla każdej firmy spedycyjnej oraz transportowej w Polsce z największą bazą wolnych pojazdów oraz ładunków - stwierdza Dariusz Antczak, Prezes Zarządu CONSEGNA Sp. z o.o.

Europejska Giełda Transportowa TRANS jest ogromnym źródłem pewnych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych - każdego dnia na giełdzie dostępnych jest ich ponad 50 tysięcy. Firmy korzystające z usług Giełdy przechodzą wnikliwy proces weryfikacji: w jego trakcie analizowane są takie dane jak kondycja finansowa firmy oraz historia jej płatności. Brane pod uwagę są także informacje pochodzące z renomowanych wywiadowni gospodarczych, ostateczna decyzja o ewentualnej współpracy z kontrahentem jest indywidualną decyzją użytkownika. Giełda pomaga nie tylko w pozyskaniu nowych klientów - od momentu zawarcia kontraktu aż po jego realizację każda firma transportowa korzystająca z systemu Trans może liczyć na pomoc operatora.

Giełda TRANS oferuje użytkownikom dostęp do Systemu „Zgłoś dłużnika", który już od chwili powstania stał się efektywnym narzędziem radzenia sobie z dłużnikami. Napiętnowanie, polegające na publikacji danych firmy na specjalnej liście dłużników będącej zarazem giełdą wierzytelności transportowych okazało się już wielokrotnie wystarczającą motywacją do spłaty długu.

- W przeciągu niespełna dwóch tygodni odzyskaliśmy należności, o które upominaliśmy się przez ponad miesiąc. Sposób poinformowania o zadłużeniu jest prosty i czytelny dla naszego dłużnika.- zaznacza Andrzej Malkowski z firmy Transport & Spedycja Klimek.

W nieprzewidywalnych, kryzysowych czasach Europejska Giełda Transportowa TRANS wypracowuje rozwiązania na miarę wyzwań stojących przed całą branżą przewozową. Elastyczność i trafność mechanizmów rozwiązywania sytuacji konfliktowych daje ich użytkownikom pewność obrotu gospodarczego, która w obecnych warunkach jest wartością na wagę złota.

Więcej o giełdzie TRANS na stronie www.trans.eu

Europejska Giełda Transportowa TRANS to największa giełda wolnych ładunków i pojazdów w Europie Środkowo- Wschodniej. Każdego dnia oferuje dostęp do ponad 50 000 ofert wolnych pojazdów i ładunków z całej Europy. Z giełdy korzystają firmy transportowe oraz firmy zlecające wolne ładunki do przewiezienia - firmy spedycyjne, firmy produkcyjne oraz firmy handlowe -aktualnie ponad 120 tys.

Giełda TRANS oferuje szereg rozwiązań weryfikujących rzetelność płatniczą użytkowników takich jak: Pakiet Bezpieczna Firma, Rejestr Dłużników Transportowych czy projekt Faktoring dla Transportu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (1)

  • avatar
    JP 2009-10-02 09:53:48

    Witam ..kto te nieprawdziwe rzeczy napisał o Firmie Trans giełdzie ładunków. Giełda jest doskonałym narzedziem dla drobnych przestępstw , mimo wykupionego pakietu BF/bezpieczna firma / regulamin nie chroni urzytkownika.Dopiero od kwoty 300zł podejmują działania albo i nie wiekszość długów jest umarzanych na szkodę użytkowników !!! Kwoty wiszace są na około 20.000.000 i firmy wpisane na listy działają dalej na tej giełdzie !!! Trans nie podejmuje żadnych działań w obronie interesów użytkowników na giełdzie jest wiele firm które zlecają ładunki do kwot 300zł i nie płacą w żadnym terminie,zlecając wiedzą że nie zapłacą za zlecenie .... a trans nic z tym nie robi. Oporny użytkownik dopominający się o swoje prawa konsumenta jest usuwany z giełdy przez firmę logitrans z pozycji siły. Jako że niby działa na szkodę Firmy Logitrans .


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »