Motoryzacja » Transport

Emapa – profesjonalne wsparcie monitoringu pojazdów

Emapa – profesjonalne wsparcie monitoringu pojazdów
Zobacz więcej zdjęć »
Nieodzowną częścią dobrego systemu monitoringu GPS są dokładne i aktualne mapy. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w tym zakresie, po jakie sięgają producenci monitoringu pojazdów są aplikacje z serii Emapa Transport.

Najwyższej jakości mapy

Seria Emapa Transport to trzy aplikacje (Emapa Transport+, Emapa Transport Europa, Emapa Transport+ Europa) spod szyldu łódzkiej Spółki Emapa pozwalające na wytyczanie i optymalizację tras oraz zarządzanie flotą transportową. Programy różnią się zawartością map oraz dostępnością modułów realizujących poszczególne funkcje. Producent, lider na krajowym rynku geoinformatyki, od lat znany jest z najwyższej jakości map cyfrowych. Mapy zawarte w serii Emapa Transport są tego najlepszym dowodem. Aplikacje te zostały wyposażone w najdokładniejszą na rynku mapę Polski (100% pokrycia, plany 5380 miejscowości, 70 000 miejscowości, 667 000 km dróg), dokładne mapy ponad 30 krajów europejskich (wersje „Europa") oraz przejazdową mapę Azji. Należy podkreślić, że dane Spółki Emapa wyróżnia bardzo duża dokładność nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz również w mniejszych miejscowościach. Użytkownicy programów otrzymują w ten sposób nie tylko zawsze dokładne i aktualne dane kartograficzne, lecz również unikalne pod względem zasięgu zestawy map pozwalające na wytyczenie dowolnej trasy od Lizbony po Tokio.

Kompatybilność z systemami monitoringu

Jedną z najważniejszych zalet programów jest współpraca z systemami monitoringu GPS. Aplikacje zostały wyposażone w interfejs programistyczny COM, dzięki któremu możliwe jest zdalne wizualizowanie stanów oraz pozycji pojazdów na mapie w każdym systemie monitoringu. „Kiedy kilka lat temu wprowadzaliśmy na rynek programy z serii Emapa Transport, dążyliśmy do tego, aby producenci powstających wówczas w Polsce systemów monitoringu byli jednym z głównych odbiorców tych aplikacji" - mówi Mariusz Stasiak, wiceprezes zarządu Spółki Emapa. „Postawiliśmy wówczas na uniwersalną technologię COM (ang. Component Object Model). Umożliwia ona szybką i bezproblemową integrację programów Emapa Transport z dowolnymi systemami śledzenia pojazdów. Z perspektywy kilku lat z przyjemnością stwierdzamy, że był to słuszny wybór. Nasze aplikacje znalazły zastosowanie w wielu systemach monitoringu pojazdów, do tego stopnia, że systemy te są obecnie jednym z najczęstszych pól eksploatacji programów z serii Emapa Transport".

Kompleksowe zarządzanie transportem

Współpraca z systemami monitoringu jest tylko jedną z licznych funkcji tych zaawansowanych programów. Spośród innych należy wymienić m.in. wytyczanie trasy (najkrótszej, najszybszej, najtańszej) i jej optymalizację, czyli uszeregowanie wielu punktów trasy w najlepszym z możliwych porządku, tak, aby niepotrzebnie nie nadkładać kilometrów. Co więcej, aplikacje podczas wytyczania trasy biorą pod uwagę restrykcje drogowe przypisane do poszczególnych rodzajów pojazdów (wysokość wiaduktów, nośność dróg), aktualne utrudnienia w ruchu pobierane on-line z serwera producenta (np. roboty drogowe), jak również umożliwiają zbudowanie własnej bazy utrudnień. Programy pozwalają ponadto na import własnej bazy obiektów (i np. wykorzystanie ich podczas wytyczania trasy) oraz stworzenie bazy pojazdów i kierowców wraz z określeniem ich parametrów (m.in. gabaryty pojazdu, prędkość na różnych typach dróg, pojemność baku czy czas rozpoczęcia pracy kierowcy, czas jazdy, czas postoju, koszt za godzinę pracy). Docenianą zwłaszcza przez firmy transportowe zaletą serii Emapa Transport jest baza kodów pocztowych dla całej Europy oraz możliwość wytyczania trasy od jednego do drugiego obszaru kodowego. Przedsiębiorstwa posługujące się właśnie kodami jako głównymi wyznacznikami punktu docelowego znajdują w tych aplikacjach bezcenne wsparcie w codziennej pracy.

Oszczędności

Wszystko to prowadzi do zasadniczego celu każdej firmy: efektywniejszego działania i generowania oszczędności. Od dokładności i szczegółowości danych mapowych zależy w dużej mierze skuteczność każdego oprogramowania na nich opartego. Niedokładne i nieaktualne mapy to powód źle obranej trasy, a przez to opóźnień i strat finansowych. Dane Spółki Emapa są gwarancją najwyższej jakości, dają pewność, że każdy ich użytkownik otrzymuje to, czego wymaga. Funkcje takie, jak optymalizacja trasy czy restrykcje drogowe (wysokość wiaduktów, nośność dróg) oraz utrudnienia w ruchu pozwalają uniknąć nadkładania drogi i skrócić trasę, co w wymierny sposób przekłada się na znaczne oszczędności. Badania przeprowadzone w przedsiębiorstwach korzystających z programów Emapa Transport wykazały, że w przypadku dużych flot pojazdów, aplikacja zwraca się już po miesiącu użytkowania!

Programy z serii Emapa Transport dają użytkownikom bezprecedensowo kompleksową wiedzę na temat potencjalnych i rzeczywistych kosztów taboru transportowego, przez co pozwalają efektywniej wykorzystać posiadane zasoby. Kompatybilność z systemami monitoringu pojazdów sprawia, że aplikacje te są ich idealnym uzupełnieniem: nie tylko stanowią dla nich niezbędny „podkład mapowy", lecz jednocześnie wzbogacają je o szeroki wachlarz unikalnych funkcji.

Dowiedz się więcej na: www.emapa.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcin Maroszek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »