Dom » Budownictwo
Energooszczędne grzejniki podtynkowe. Jak to działa?
Zobacz więcej zdjęć » |
T jak technologia
Doprowadzona do układu 3THERMO woda o temperaturze 35-60°C podgrzewa dolny kolektor, skąd ciepło jest transportowane w górę poprzez trzy rdzenie radiatora, a następnie za pomocą aluminiowej siatki rozprowadzane na tynk. - Zaletą radiatorowego układu płaszczyznowego jest to, że cała objętość wody ciepłej nie musi zostać przetłoczona przez ściany, posadzkę czy sufit, aby kontaktowo przekazać energię cieplną na te elementy. W przypadku 3THERMO wystarczy, że energia skumulowana w wodzie zostanie doprowadzona do dolnego kolektora - mówi Patryk Nowakowski, prezes zarządu firmy 3THERMO. Kolektor pozostaje ukryty w warstwie izolacji posadzki, natomiast siatkę radiatora można zatopić w warstwie tynku (system „na mokro"). Dzięki niewielkiej grubości grzejnika (8 mm), warstwa tynku pozostaje standardowa - 1 cm. Radiator można także schować pod płytami gips-karton oraz okładziną betonową.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
E jak energooszczędność
Jednym z najczęściej wskazywanych atutów hybrydowego systemu podtynkowego jest możliwość ograniczenia zużycia energii, co jest możliwe dzięki niezwykle stabilnej i precyzyjnej redystrybucji ciepła, zdecydowanie poprawiającej sprawność systemu. Ponadto układy płaszczyznowe, w tym także 3THERMO, charakteryzują się znacznym ograniczeniem strat ciepła do wentylacji. Dla porównania - straty kominowe dla systemów konwekcyjnych (kaloryferów) wynoszą ok. 30% całej energii grzewczej. Energooszczędność w wydaniu 3THERMO to ponadto także znaczne mniejsza bezwładność niż np. przy podłogówce.
P jak Polska
Warto pamiętać, że grzejniki podtynkowe to w całości polska myśl techniczna. Nigdzie na świecie nie ma podobnego rozwiązania konstrukcyjnego, które dla systemów ogrzewania ściennego stanowią prawdziwą rewolucję i wprowadzają je w zupełnie nową generację.
Więcej informacji: www.3thermo.com.
Nadesłał:
Monika RB
|
Komentarze (0)