Firma » Biznes

Epicor® wizjonerem w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner

Kompletność wizji biznesowej i jej realizacja doceniona w „Magic Quadrant for ERP for Product-Centric Midmarket Companies”.

Epicor Software Corporation (NASDAQ: EPIC), dostawca zintegrowanych aplikacji dla średnich przedsiębiorstw oraz oddziałów firm z listy Global 1000 informuje, że jego rozwiązanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) Epicor 9 zostało ocenione jako wizjonerskie w raporcie „Magic Quadrant (MQ) for ERP (Enterprise Resource Planning) for Product-Centric Midmarket Companies” opracowanym przez niezależną firmą analityczną Gartner.1

Raport ten poddaje ocenie rozwiązania IT o zasięgu globalnym. Został opracowany z myślą o średnich firmach produkcyjnych, których przychody mieszczą się w granicach od 50 mln do 1 mld dolarów. Pełny raport można pobrać pod adresem:

http://www.epicor.com/Company/Pages/ERPMagicQuadrant.aspx.
        
Innowacyjne podejście do rozwiązań ERP dla firm średniej wielkości

„Epicor zawsze koncentrował się na wprowadzaniu innowacji, dzięki którym nasi klienci mają do dyspozycji unikatową elastyczność i możliwość decydowania o sposobie działania aplikacji. — powiedział George Klaus, prezes i dyrektor generalny firmy Epicor — Pozycja wizjonera w raporcie firmy Gartner odzwierciedla nasze wieloletnie zaangażowanie w dostarczanie elastycznych, skalowalnych i ekonomicznych rozwiązań, które uwzględniają najnowsze technologie i najlepsze praktyki branżowe. Pomyślnie zrealizowana strategia połączenia w rozwiązaniu Epicor 9 naszych sztandarowych produktów to przedsięwzięcie, które nie udało się jeszcze żadnemu innemu producentowi systemów. Powodzenie tego działania świadczy o staraniach, jakie podejmujemy, aby skutecznie wspierać firmy w zwiększaniu wydajności, a zatem w osiąganiu celów biznesowych”.

Wielokrotnie nagradzane rozwiązanie Epicor 9, wprowadzone na rynek w grudniu 2008 roku to system ERP nowej generacji, który łączy 25 lat doświadczeń firmy w opracowywaniu rozwiązań dla przedsiębiorstw. Dziś ponad 300 klientów z całego świata korzysta z Epicor 9 w codziennej działalności, a rozwiązanie dostarczono do 2000 lokalizacji w 56 krajach, w tym do 800 nowych klientów.
        
Główne trendy i zmiany rynkowe

Według firmy Gartner, do najważniejszych trendów i zmian rynkowych od czasu ostatniej publikacji raportu należy to, że „architektura zorientowana na usługi (SOA) oraz zarządzanie procesami biznesowymi (BPM) doskonale sprawdzają się w zastosowaniu w zintegrowanych aplikacjach dla średnich firm: kombinacja koncepcji SOA i BPM zapewnia firmom najwyższy poziom elastyczności i adaptowalności”2.

W 2010 r. Epicor zapowiedział wprowadzenie nowej wersji rozwiązania ERP nowej generacji, która wspomaga firmy w pożądanym wykorzystaniu polepszającej się sytuacji rynkowej. Epicor 9 - rozwiązanie oparte na architekturze Epicor True SOA™ stanowi silną bazę, która pozwala firmom skuteczniej wykorzystać ERP na poziomie biznesowym.

Najnowsze rozwiązanie firmy Epicor zawiera funkcje pozwalające na redukcję kosztów, usprawnienie procesów  biznesowych i szybsze reagowanie na potrzeby klientów. Według firmy Epicor to czynniki, które mają największy wpływ na wyjście z kryzysu i postęp rozwoju biznesowego.

Epicor rozszerzył w najnowszym rozwiązaniu funkcjonalności dedykowane dla branż: produkcyjnej, dystrybucyjnej, finansowej, budowlanej i inżynieryjnej, a także dla firm pracujących w oparciu o projekty. Rozszerzenie zasięgu działania na sektor usługowy oraz wprowadzenie nowych możliwości, które zapewnia rozwiązanie w dziedzinie zarządzania projektami i księgowości, mają wesprzeć firmy zaangażowane w kontrakty rządowe i usługi profesjonalne. Epicor wykorzystuje nowoczesną technologię połączoną z innowacyjnym podejściem do architektury (SOA), mobilnością, wbudowanymi funkcjami analitycznymi oraz zarządzaniem procesami biznesowymi (BPM), która umożliwia zarówno swobodę wyboru, jak i wysoki stopień elastyczności. Rozwiązanie może działać w siedzibie klienta (on-premise), jako usługa zarządzana (manager service) albo w „chmurze” (w modelu Cloud Computing).

Dostępność produktu

Najnowsza wersja Epicor 9 dostępna jest od marca 2010 r. Więcej informacji o rozwiązaniach ERP firmy Epicor można znaleźć pod adresem http://www.epicor.com/products/pages/epicor.aspx.  
    
1, 2 Gartner, Inc., “Magic Quadrant for ERP for Product-Centric Midmarket Companies”, Christian Hestermann, Chris Pang, Nigel Montgomery, 17 grudnia 2010 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »