Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Etyczne aspekty decyzji medycznych - relacja z konferencji

Etyczne aspekty decyzji medycznych - relacja z konferencji
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 8-9 października w Krakowie odbyła się konferencja organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum i Wolters Kluwer Polska „ETYCZNE ASPEKTY DECYZJI MEDYCZNYCH”. Wydarzenie, zgromadziło czołowych przedstawicieli polskiej nauki, etyków, socjologów, filozofów, a także lekarzy.

Spotkanie w całości poświęcone zostało zagadnieniom etyki w kontekście zawodu lekarza. Sesję plenarną otworzył pomysłodawca  konferencji i wybitny etyk, prof. Jan Hartman, a swoje odczyty zaprezentowali na niej prof. Tadeusz Tołłoczko i prof. Piotr Zaborowski.

W ciągu dwóch dni trwania konferencji, zaproszeni goście mieli możliwość wyboru najbardziej interesujących ich tematów. W ramach sześciu paneli dyskusyjnych dotyczących między innymi: etyki medycznej, prawa pacjenta i praw lekarz,  kresu życia, czy trudnych decyzji w pediatrii, odbyło się ponad 30 wykładów tematycznych.

Wśród prelekcji znalazły się wystąpienia m.in.: prof. Piotra Zaborowskiego „Jak być uczciwym i etycznym lekarzem w nieuczciwym i nieetycznym świecie”, dr Teresy Weber „Daremna czy uporczywa terapia w medycynie paliatywnej” oraz prof. Jana Hartmana „Wojna lekarzy z pacjentami”. Wszystkie tematy poruszane na konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych uczestników.

Honorowym Patronem konferencji „ETYCZNE ASPEKTY DECYZJI MEDYCZNYCH” została Minister  Zdrowia Ewa Kopacz.

Więcej informacji na stronie www.abc.com.pl/bioetykaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mdobosz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »