Firma » Biura

Excel bez tajemnic

Excel bez tajemnic
Zobacz więcej zdjęć »
Dlaczego Excel stał się tak bardzo popularny? Jakie korzyści możemy dzięki niemu osiągnąć? Co dają nam kursy z Excela?

 

Tabelki, wykresy, liczby - osoby, które miały pierwszy raz kontakt z programem MS Excel zazwyczaj tak wspominają swoje początkowe doświadczenia. I chociaż często można usłyszeć, że Excel to “czarna magia” pracodawcy przekonują, że biegła obsługa arkuszy kalkulacyjnych może być bardzo opłacalna.

Dlaczego Excel?

Dzięki Excelowi możemy przygotowywać raporty, zestawienia lub graficznie obrazować dane liczbowe. Są to rzeczy potrzebne w każdej branży, dlatego znajomość programu kalkulacyjnego staje się coraz częściej głównym kryterium zatrudnienia nowych pracowników.  Wykorzystanie Excela umożliwia szybkie zebranie danych, dzięki czemu mamy więcej czasu na ich analizę i interpretację. Praca z Excelem jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Pewne czynności są zautomatyzowane, w związku z czym zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów. Zebrane informacje pozwalają podjąć odpowiednie działania, wyeliminować niekorzystne czynniki lub prognozować dalsze przedsięwzięcia.  

Nauka krok po kroku

Excel jest programem posiadającym niezliczoną ilość funkcji, co może przytłoczyć użytkownika, który po raz pierwszy klika na zieloną ikonkę. Szkolenie Excel powinno przede wszystkim przełamać naszą barierę i strach przed korzystaniem z programu. To dlatego większość kursów jest podzielona na etapy dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Nauczyciel, który ma nas zapoznać z obsługą Excela, powinien krok po kroku omówić poszczególne funkcje i sukcesywnie zwiększać ich zakres. Nawet lepsza znajomość mniejszej ilości funkcji pozwoli nam w sposób bardziej efektywny wykorzystać program. Ponadto dobry nauczyciel wskaże konkretne przykłady zastosowania poszczególnych narzędzi, a nie tylko poinformuje, ze są one dostępne.

Excel nie tylko dla księgowych

Osoby przeprowadzające szkolenia z Excela przekonują, że nie jest to program wyłącznie dla osób zajmujących się finansami. Możliwości jakie dają arkusze kalkulacyjne mogą być przydatne w wielu branżach, m. in. marketingu, transporcie i logistyce lub administracji. Podstawowa znajomość Excela może być także pomocna w życiu codziennym. Przygotowanie domowego budżetu lub analiza oprocentowania kredytu stanie się o wiele prostsza, jeśli wykorzystamy w tym celu program MS Excel.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »