Technologie » Internet
Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci
Zobacz więcej zdjęć » |
Laboratorium systemów zabezpieczających PandaLabs, należące do firmy Panda Security lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, wielokrotnie ostrzegało już przed internetową plagą „propozycji romansu”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Piękne kobiety, głównie z Rosji, wyszukują mężczyzn przez sieci społecznościowe, następnie kontaktują się z nimi nawiązując bliższe relacje, by w końcu oznajmić, że pragną się spotkać i dać wyraz swoim uczuciom. Na drodze do miłosnej schadzki jest tylko jedna przeszkoda: piękna Rosjanka nie ma pieniędzy na podróż do kraju swego wybranka. Gdy zadurzony mężczyzna wykona przelew, zagraniczna sympatia znika, podobnie jak i pieniądze.
Kobiety na celowniku internetowych kochanków
Teraz obiektem takich ataków stały się kobiety. Laboratorium PandaLabs zarejestrowało w sieciach społecznościach ogromny wzrost liczby e-maili od mężczyzn. Tym razem przynętą nie są jednak przyciągające wzrok zdjęcia. W przesyłanych wiadomościach panowie sugerują, że interesują ich poważne związki i kreują się na idealnych partnerów: odpowiedzialnych, z regularnymi dochodami, romantycznych, dowcipnych, wykształconych, mówiących kilkoma językami, przykładnych ojców, poszukujących miłości wdowców itd.
Wirtualny Casanova woli pieniądze od spotkania
Pracownicy PandaLabs postanowili skontaktować się z jednym z internetowych uwodzicieli w celu odkrycia prawdy ukrytej za zasłoną rzekomego gorącego uczucia. Po nawiązaniu pierwszego kontaktu historia rozwija się identycznie jak w przypadku kochanek z Rosji. Internetowy uwodziciel pragnie koniecznie przyjechać do swojej wybranki, ale aby to zrobić niestety potrzebuje drobnej finansowej zapomogi.
„Podobnie jak w przypadku oszustw rosyjskich piękności, mężczyzna wyznający miłość kobiecie bez wątpienia wzbudzi jej zainteresowanie. Nie wiemy ile kobiet ulegnie tym sugestiom, ale trzeba przyznać że wiadomości, które otrzymują panie są bardzo sprytnie przygotowane, a przebieg całej korespondencji skrzętnie zaplanowany” – mówi Maciej Sobianek, ekspert ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska. „Bez wątpienia możemy poznać w sieci wiele interesujących osób jednakże niezwykle mało prawdopodobne jest aby tylko na podstawie naszego profilu w internecie oraz kilku wymienionych wiadomościach e-mail ktoś obdarzył nas szczerym uczuciem. Doradzamy wszystkim odbiorcom takich wiadomości, zarówno panom jak i paniom, daleko posuniętą ostrożność. Należy pamiętać, iż w większości przypadków te wiadomości to zwyczajne oszustwo” – dodaje Sobianek.
Więcej informacji o nowych zagrożeniach oraz rozwiązaniach zabezpieczających dostępnych jest na stronie http://www.pspolska.pl/
O Laboratorium PandaLabs
Od 1990 roku misją Laboratorium jest jak najszybsze wykrywanie oraz eliminacja nowych zagrożeń i oferowanie użytkownikom maksymalnej ochrony. By tego dokonać PandaLabs posiada zautomatyzowany system, który każdego dnia analizuje i klasyfikuje tysiące próbek, automatycznie podając opinię (złośliwe oprogramowanie czy nieszkodliwy program). System ten jest oparty na Kolektywne Inteligencji, nowym modelu bezpieczeństwa Panda Security, który potrafi wykryć nawet te złośliwe oprogramowanie które obeszło inne rozwiązania zabezpieczające.
Obecnie 99,4% złośliwego oprogramowania wykrytego przez PandaLabs jest analizowane przez system Kolektywnej Inteligencji. Te automatyczne procesy są uzupełniane prze pracę kilku zespołów, z których każdy specjalizuje się w odrębnym typie złośliwego oprogramowania (wirusy, robaki, trojany, spyware, phishing, spam, itd.) i które – by zapewnić globalny zasięg - pracują 24 godziny/7 dni w tygodniu. Wszystkie te działania przekładają się na pewniejsze, prostsze i bardziej przyjazne dla zasobów komputera rozwiązania ochronne dla klientów.
Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com
Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com
Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45
Nadesłał:
studio PRowokacja
|
Komentarze (0)