Gospodarka » Chemia

Farba elewacyjna CarboSol – moc dla fasad

Farba elewacyjna CarboSol – moc dla fasad
Zobacz więcej zdjęć »
Elewacja dodaje charakteru każdemu budynkowi. Często jednak zapominamy o właściwym zabezpieczeniu fasady, przez co kolory tracą swój blask, a elewacja zamienia się w nieestetyczną powierzchnię zaatakowaną przez mikroorganizmy.

Fasady malowane są raz na kilka, kilkanaście lat dlatego też warto wybrać produkty najwyższej jakości, które zapewnią niezmienny efekt oraz długotrwałą ochronę elewacji. Farba CarboSol, nowość w ofercie firmy Caparol, charakteryzuje się niespotykaną wcześniej siłą krycia i silnym efektem perlenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Połączenie fotokatalizy oraz doskonałej przepuszczalności pary wodnej sprawia, że powierzchnie oddychają i nie nasiąkają wodą. Dodatek włókien węglowych przeciwdziała powstawaniu rys i powoduje, że fasady pozostają dłużej świeże oraz spełniają swoje funkcje ochronne przez długie lata.

CarboSol marki Caparol - niebrudząca się i nieblaknąca farba elewacyjna

Silikonowa farba fasadowa CarboSol z systemu ociepleń Carbon marki Caparol zawiera włókna węglowe, dzięki którym powłoki wykonane tą farbą są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników organicznych. Niespotykana wcześniej siła krycia sprawia, że farba doskonale pokrywa wszystkie rodzaje tynków zewnętrznych. Doskonała paroprzepuszczalność farby CarboSol pozwala na szybkie odparowanie nadmiaru wilgoci z podłoża.  W połączeniu z efektem perlenia wysoka paroprzepuszczajność sprawia, że woda nie wsiąka w strukturę fasady, a powierzchnie pokryte farbą CarboSol wysychają zdecydowanie szybciej. Przy względnej wilgotności powietrza po ok. 4 godzinach od malowania, powłoka jest pyłosucha i odporna na opady deszczu. Jest to szczególnie istotne nie tylko wtedy, gdy renowację fasady wykonujemy podczas kapryśnej aury.

Warto także podkreślić, że nanoporowata struktura w połączeniu z procesem fotokatalizy pozwala na zachowanie idealnej czystości elewacji. Powłoki wykonane farbą CarboSol firmy Caparol posiadają właściwości samooczyszczące i antystatyczne, co dodatkowo wpływa na estetyczny wygląd ścian zewnętrznych przez długie lata. Farbę CarboSol można barwić na dowolny kolor z palety barw Carbon-Edition, Caparol 3D-System, CaparolColor oraz innych popularnych wzorników kolorów, co pozwala indywidualnie dobrać odcień pasujący do pozostałych elementów domu. Zastosowane najwyższej jakości surowce oraz technologia produkcji sprawiają, że fasady pomalowane farbą CarboSol pozostaną świeże i będą dumą mieszkańców.

Farba CarboSol wchodzi w skład grupy produktów systemu ociepleń Carbon marki Caparol. Ten jedyny na rynku zbrojony włóknami węglowymi system do termoizolacji budynków powstał z myślą o kompleksowym zabezpieczeniu fasad przed uszkodzeniami mechanicznymi. Farba CarboSol, oprócz niespotykanych do tej pory na rynku właściwości ochronnych, posiada także cechy dekoracyjne. Szeroki wybór kolorów sprawia, że nasza elewacja będzie niepowtarzalna i elegancka oraz przez długie lata zachowa swój pierwotny kolor i strukturę...

Zadbane i zabezpieczone fasady podkreślają walory estetyczne budynku, ale także chronią mury przed niszczącymi skutkami czynników atmosferycznych. Farba fasadowa CarboSol, nowość w ofercie marki Caparol, to nowoczesne rozwiązanie pozwalające stworzyć ekstremalnie odporne fasady.

Farba CarboSol marki Caparol, op. 25 kg, cena: 622,50 zł netto/opakowanie

Historia grupy Caparol rozpoczęła się w 1895 r. w Ober-Ramstadt koło Frankfurtu nad Menem, gdzie otwarto pierwszą fabrykę farb budowlanych. Dzięki stałemu poszerzaniu gamy produktów, rozległym inwestycjom, a także najwyższym standardom jakościowym firma osiągnęła status lidera wśród europejskich producentów farb i ekologicznych materiałów wykończeniowych. Jest obecna niemal w całej Europie, a także w wielu innych miejscach świata. Posiada nowoczesne zakłady produkcyjne w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Szwecji, Rosji, Polsce, Białorusi, na Ukrainie, w Gruzji, Rumunii, Dubaju oraz w Chinach. W 1994 roku grupa Caparol otworzyła swoje przedstawicielstwo także  w Polsce.

W Europie jest trzecim pod względem wielkości przedsiębiorstwem tej branży. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 4470 pracowników. Firma Caparol jako pierwsza na świecie opracowała farby dyspersyjne i jest również pierwszym na świecie producentem dyspersyjnych farb elewacyjnych.

Czołowe produkty firmy Caparol są wynikiem intensywnych prac badawczo-rozwojowych oraz ogromnej kompetencji i doświadczenia w zakresie technologii. Jakość farb potwierdzają i dokumentują naukowo liczne opinie wydawane przez niezależne instytuty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »