Zdrowie » Medycyna
Festiwal Zdrowia w Galerii Krakowskiej
Zobacz więcej zdjęć » |
Pierwsza edycja Festiwalu Zdrowia przerosła najśmielsze oczekiwanie organizatorów. W ciągu trzech dni trwania wydarzenia udało się przebadać ponad 2000 odwiedzających, stąd też Galeria Krakowska zdecydowała się zorganizować festiwal ponownie. Wszyscy, którzy w najbliższy weekend odwiedzą centrum handlowe będą mogli skorzystać z nieodpłatnych, profilaktycznych badań oraz porad młodych lekarzy. Prozdrowotna akcja społeczna dla klientów Galerii Krakowskiej jest reakcją na trudną sytuację zdrowotną Polaków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. W większości przypadków choroba ta przebiega bezobjawowo. W Polsce problem nadciśnienia dotyczy ok. 20% dorosłej populacji i najczęściej występuje w grupie wiekowej pomiędzy 35 a 60 rokiem życia.
Celem naszej akcji jest popularyzacja wiedzy na temat nadciśnienia tętniczego oraz zachęcanie klientów Galerii do wykonywania badań kontrolnych. Wspólnie z organizatorami akcji pragniemy zwrócić uwagę na poważne konsekwencje wynikające z podwyższonego poziomu ciśnienia krwi, na możliwości prewencji, diagnostyki oraz leczenia tej groźnej choroby – mówi Ryszard Wysokiński, Dyrektor Galerii Krakowskiej.
Ci, którzy odwiedzą Galerię Krakowską podczas Festiwalu Zdrowia będą mogli poddać się badaniom z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu m.in. na: wysokość ciśnienia tętniczego, poziom cukru oraz cholesterolu. Dodatkowo klienci Galerii będą mogli zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej swoim organizmie, a także zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Okazuje się, że Festiwal to nie tylko profilaktyka. Studenci nie zawiedli także w kwestii szybkiego reagowania. Podczas poprzedniej edycji festiwalu jedna z klientek Galerii zasłabła i dostała ataku padaczki. Na szczęście na miejscu byli profesjonalnie przeszkoleni studenci Wydziału Lekarskiego UJ CM.
Przeprowadziliśmy podstawowe badanie fizykalne, m.in. tętno i osłuchanie serca. Pacjentka utrzymywała kontakt słowny, co znacznie ułatwiło nam działanie. Koleżanka wezwała pogotowie ratunkowe, a pacjentkę ułożyłem w pozycji bezpiecznej ustalonej. Wszystko działo się bardzo szybko, ale wymiana kilku zdań z pacjentką dała obraz bieżącej sytuacji – relacjonuje Łukasz Durajski.
Organizatorzy Festiwalu Zdrowia mają nadzieję, że kolejna jego edycja przyczyni się do poprawy zdrowia mieszkańców Krakowa.
IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką - należą do niej studenci z 89 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 200 000 młodych ludzi na świecie, a stowarzyszenie wciąż się prężnie rozwija. IFMSA-Poland w Krakowie liczy około 160 członków, jest największym i najprężniej działającym oddziałem Stowarzyszenia. Zrzeszeni w nim studenci Wydziału Lekarskiego i kierunków medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, odnoszą sukcesy zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Wśród polskich uczelni medycznych tylko Oddział Kraków IFMSA-Poland ma swoich przedstawicieli na arenie międzynarodowej.
Komentarze (0)