Zdrowie » Uroda

Film dokumentalny: wzrost cyberprzestępczości wymierzonej w służbę zdrowia w obliczu koronawirusa

Film dokumentalny: wzrost cyberprzestępczości wymierzonej w służbę zdrowia w obliczu koronawirusa
Zobacz więcej zdjęć »
Tomorrow Unlocked, magazyn internetowy firmy Kaspersky poświęcony kulturze technologicznej, zaprezentuje dwuczęściowy film dokumentalny pt. „hacker:HUNTER Ha(ck)cine”, poświęcony atakom na system opieki zdrowotnej organizowanym przez cyberprzestępców oraz hakerów sponsorowanych przez rządy.

Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 25 września na kanale YouTube magazynu. Najnowszy film stanowi trzeci odcinek z serii hacker:HUNTER ukazującej prawdziwy obraz cyberprzestępczości.

Dla cyberprzestępców każdy kryzys to okazja – nawet globalna pandemia. Przez ostatnie kilka miesięcy twórcy zapowiadanego filmu dokumentalnego rozmawiali ze szpitalami, organami ścigania, placówkami leczniczymi oraz centrami badawczymi na całym świecie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób system ochrony zdrowia radził sobie podczas pandemii w obliczu zwiększonej liczby cyberataków oraz szkodliwych programów.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dokument wskazuje na szokujący wzrost liczby cyberataków na służbę zdrowia w okresie globalnej pandemii wirusa powodującego COVID-19. Opowiada o atakach ukierunkowanych na Światową Organizację Zdrowia, która od marca odnotowała pięciokrotny wzrost liczby cyberprzestępstw wymierzonych w jej systemy.      

Podczas gdy hakerzy sponsorowani przez rządy koncentrują się na kradzieży określonych danych, cyberprzestępcy oraz gangi wykorzystują globalny chaos. Chociaż ataki cyberprzestępcze na służbę zdrowia zdarzały się od zawsze, ich liczba w czasie pandemii gwałtownie wzrosła, ponieważ atakujący zdają sobie sprawę, że szpitale mogą obecnie być bardziej skłonne zapłacić okup. Na przykład w marcu czeski Szpital Uniwersytecki w Brnie, który przeprowadził ogromną część testów na COVID-19, stanowił cel żądania okupu i był zmuszony zamknąć swoją sieć IT w czasie, gdy powinien pracować na pełnych obrotach.

Z jednej strony globalna pandemia spowodowała wzrost aktywności cyberprzestępczej, z drugiej natomiast – niesamowitą reakcję ze strony społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem. Woluntariusze utworzyli CV19 – liczącą 3 000 osób grupę, która niestrudzenie pracowała, by zapewnić szpitalom oraz placówkom leczniczym na każdym etapie łańcucha dostaw bezpłatne wsparcie w zabezpieczeniu ich systemów. 

Film wyreżyserowała Didi Mae Hand, natomiast producentem jest Max Peltz. Serię hacker:HUNTER zainicjował Hugo Berkeley, który wyreżyserował również dwa pierwsze filmy dokumentalne: o ugrupowaniu Carbanak oraz ataku ransomware WannaCry.

Byłam pod wrażeniem pasji i poświęcenia, z jakim społeczność związana z cyberbezpieczeństwem stara się służyć społeczeństwu w czasie pandemii – zapewniając swobodny przepływ usług naukowych i medycznych oraz sprawne działanie systemów w obliczu ogromnych wyzwań i licznych ataków. Dzięki osobom, które znalazły czas, aby opowiedzieć w filmie o swoich doświadczeniach i historiach, jak również utalentowanej ekipie, która potrafiła dostosować się do nowych warunków i wyzwań związanych z pracą zdalną, to, co wydawało się trudnym przedsięwzięciem, stało się fascynującym i wzbogacającym doświadczeniem – powiedziała Didi Mae Hand, reżyserka dokumentu „hacker:HUNTER Ha(ck)cine”. Niezmiernie cieszę się, że widzowie będą mogli obejrzeć nasz film, który rzuca światło na niesamowitą pracę, jaką wykonała w tym naprawdę trudnym roku cyberspołeczność. Byliśmy świadkami ogromnej solidarności oraz zainteresowania ze strony wszystkich uczestników filmu, którzy zrobili wszystko, co w ich mocy, żeby powstał. 

Dokument składa się z dwóch 20-minutowych odcinków:

·         Pierwszy, zatytułowany „hacker:HUNTER Ha(ck)cine: Healthcare on the Edge”, będzie można obejrzeć 25 września o godz. 17:00. Przedstawia on trzech ochotników i pokazuje, jak atak na szpital w czasie pandemii może spowodować jego zamknięcie.

·         Drugi, zatytułowany „hacker:HUNTER Ha(ck)cine: Defending the Cure”, ukaże się 2 października o godz. 17.00. Jego tematem będą ataki na Światową Organizację Zdrowia oraz centra badawcze tuż po wybuchu pandemii.

Wszystkie opublikowane dotychczas odcinki serii hacker:HUNTER można obejrzeć na stronie www.tomorrowunlocked.com/guardians/hacker_hunter.

Informacje na temat Tomorrow Unlocked

Tomorrow Unlocked to założony przez firmę Kaspersky magazyn online poświęcony kulturze technologicznej oraz wytwórnia filmowa. Magazyn koncentruje się na historiach ukazujących, w jaki sposób technologia pomaga tworzyć lepszą przyszłość, oferując artykuły, filmy dokumentalne oraz niezbędne podstawy. Więcej informacji znajduje się na stronie www.tomorrowunlocked.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »