Dom » Wnętrza

Firany do salonu w stylu francuskim

Firany do salonu w stylu francuskim
Zobacz więcej zdjęć »
Eleganckie, wysublimowane, gustowne. Wnętrze w stylu francuskim nieustannie zachwyca i sprawia, że pokój urządzony w tym stylu nie wychodzi z mody. Okno, jest we wnętrzu w stylu francuskim niezwykle istotne – jak je udekorować za pomocą firan i zasłon?

Elegancja – Francja, czyli charakterystyczne cechy firanek do salonu w stylu francuskim

Elegancja francuskiego stylu urządzania wnętrz polega przede wszystkim na tym, by każdy element wystroju i dekoracji został pieczołowicie dobrany. To wnętrze, które ma być wygodne (stąd miękkie sofy i poduszki), ale nie może rozleniwiać. Wnętrze, w którym widać luksus (bo wykorzystuje dobrej jakości materiały i elementy dekoracyjne), ale które nie epatuje przepychem. Nie ma w nim ani jednego przypadkowego przedmiotu. Subtelność stylu francuskiego polega przede wszystkim na umiarze i precyzji.

Dekoracyjne elementy – lampy, wazony, meble są ozdobne, ale bez nadmiaru ornamentów, a w samym wnętrzu, jest ich jedynie kilka. Charakterystyczne są tu toczone nóżki lamp i krzeseł, delikatne krągłości linii mebli, lekko zdobione okucia.Firany do okna we francuskim stylu

Dlaczego dekoracja okna firankami w salonie francuskim jest tak ważna? Bo w tym stylu bardzo istotnym elementem dekoracji jest światło. Powinno go być w pomieszczeniu jak najwięcej, by mogło doświetlać wszystkie zakamarki. Siłą tego wnętrza są jasne kolory ścian – kremy, beże, ciepłe szarości. To one tworzą wrażenie przytulności i sielskości przy jednoczesnym dbaniu o to, by całość była gustowna i harmonijna.

Firany do salonu w stylu francuskim muszą zatem pozwalać na to, by jak najwięcej światła przedostawało się do wnętrza pomieszczenia. Jeśli okno umieszczone jest na niskiej wysokości i konieczne jest danie o prywatność, firany do salonu powinny być delikatne i luźno tkane, ale obejmujące całą powierzchnię okna. Najlepiej sprawdzi się w takich sytuacjach woal z obciążnikami bądź organtyna. Okno umieszczone na wyższych kondygnacjach, w którym nie ma potrzeby aż tak mocno dbać o prywatność, może pozwolić sobie na upięcia i draperie, które odsłonią wnętrze. Pamiętać trzeba tu jednak, by upinane firany do salonu nadal były delikatne, a marszczenia stonowane.

Zasłony do salonu francuskiego zdecydowanie pełnią funkcje użytkowe i stanowią tło dekoracyjne. Najczęściej stosuje się zasłony proste, w kolorze ścian bądź korespondujące z nimi ton w ton. We wnętrzach pomalowanych na biało, powinny nawiązywać kolorem do mebli. Koniecznością są zasłony długie, do samej ziemi, których nie podwiązujemy, pozwalając im luźno opadać na podłogę.

Przy dekorowaniu okna w salonie firankami w stylu francuskim nie można też zapomnieć o ważnej roli karnisza. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest karnisz drewniany, umieszczony możliwie wysoko – najlepiej tuż przy suficie. Nie zapominajmy, że oryginalne kamienice francuskie to wysokie wnętrza o podłużnych wąskich oknach. W Polsce, tego typu budownictwo jest rzadko spotykane, dlatego dekoracja okna firanami w  salonie francuskim powinna jak najmocniej starać się stworzyć takie wrażenie.

Firany do pokoju i salonu, firany do kuchni, firany na metry, firany dla dzieci, firanki metrażowe żakardowe i woalowe znajdziesz w sklepie firaneo.pl W ofercie wzory firan i zasłon gotowych jak i na metry bieżące, firany żakardowe, woalowe, a także firanki haftowane. Możliwość uszycia firanek na zamówienie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »