Motoryzacja » Moto Serwis

Fisichella, Calado i Cioci w zespole Kaspersky Motorsport podczas wyścigów Blancpain GT Series

Fisichella, Calado i Cioci w zespole Kaspersky Motorsport podczas wyścigów Blancpain GT Series
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Motorsport z radością informuje, że James Calado będzie ścigał się obok Giancarlo Fisichelli oraz Marco Ciociego w 2017 roku, prowadząc nowe Ferrari 488 GT3, ponieważ zespół awansował do kategorii PRO w serii Blancpain GT Series.

Po wypełnionych sukcesami dwóch latach w kategorii amatorów Kaspersky Motorsport jest gotowy ruszyć na poważną kampanię w klasie PRO, wybierając skład zespołu, który będzie walczył w Blancpain GT Series. 

Doświadczeni kierowcy wyścigowi GT Fisichella oraz Cioci zostali wytypowani jako kierowcy Kaspersky Motorsport pod koniec 2016 r. Z kolei 27-letni Calado nie jest nowicjuszem w wyścigach długodystansowych, gdyż konkuruje w ogólnoświatowych mistrzostwach wyścigów samochodowych (World Endurance Championship) z zespołem AF Corse każdego roku od 2014 r. Wcześniej ten Anglik z Worcestershire ścigał się w samochodach jednomiejscowych, finiszując na trzecim miejscu w serii GP2 w 2013 r., w którym był również kierowcą rezerwowym drużyny Force India startującej w wyścigach Formuły 1.             

Relacje między firmami Kaspersky Lab a Ferrari, które łączy pasja szybkości, umiejętności i sukcesu, wciąż umacniają się. Kaspersky Lab ściśle współpracuje za kulisami z tym znanym na świecie producentem samochodów jako partner technologiczny i wciąż chroni Ferrari przed cyberzagrożeniami, pomagając tym samym swojemu partnerowi skupić się na konstruowaniu najszybszych samochodów oraz wygrywaniu wyścigów.  

James Calado: Bardzo się cieszę, że należę do rodziny Kaspersky Motorsport. To będzie dla nas ogromne wyzwanie, ale już dobrze poznałem zespół i jestem pewien, że razem z moimi doświadczonymi kolegami z drużyny możemy mieć bardzo dobry sezon. Nowy samochód prowadzi się fantastycznie i zanosi się na zaciętą walkę na torze. Właśnie tego oczekujemy.

Antonello Coletta, szef Attività Sportive GT: Blancpain Endurance Cup zyskuje coraz ważniejszą pozycję w świecie wyścigów klasy GT. Dlatego z entuzjazmem zgodziliśmy się wspierać Kaspersky Motorsport, który wystawi Ferrari 488 GT3 w klasie ogólnej we współpracy z AF Corse. Udostępniamy dwóch z naszych kierowców: są to James Calado i Giancarlo Fisichella, którzy będą brali udział w wyścigu wraz z Marco Ciocim. Życzymy wszystkiego najlepszego Kaspersky Motorsport i jego kierowcom. Niech rok 2017 przyniesie im wiele sukcesów.      

Stéphane Ratel, założyciel i dyrektor generalny SRO Motorsports Group: Zapytany o to, co mogłoby jeszcze poprawić serię Blancpain GT Series, teraz gdy mamy rekordowe ustawienie na starcie, ogromną różnorodność i wysoki poziom konkurencji między konstruktorami, moja odpowiedź zawsze brzmiała: uczestnicy wspierani przez fabryki Ferrari i Porsche rywalizujący o łączną wygraną podczas Total 24 Hours of Spa oraz o tytuł serii. Kaspersky Motorsport ze świetnym składem klasy Pro po części spełnia moje życzenie. Chciałbym podziękować Ferrari Competizioni GT, Kaspersky Lab oraz AF Corse za ich wspólne wysiłki i życzyć im udanego sezonu 2017 Blancpain GT.  

Film przedstawiający kierowców oraz samochód zespołu Kaspersky Motorsport na sezon 2017 jest dostępny na stronie https://youtu.be/H0LjGd4-ssM. http://www.kaspersky.pl/nowosciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »