Dom » Budownictwo

Fundament efektywnego ogrzewania podłogowego.

Fundament efektywnego ogrzewania podłogowego.
Zobacz więcej zdjęć »
Podstawą udanej konstrukcji domu są solidne fundamenty. To od nich zaczynamy budowę. Fundamenty to coś na czym się nie oszczędza, gdyż od ich trwałości i jakości zależy cała dalsza budowa. Podobnie przy układaniu podłogi najważniejszy jest jej fundament – czyli podkład.

Od niego zależy późniejszy komfort użytkowania podłogi, jakość ogrzewania podłogowego, czy stopień wyciszenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Podkładom podłogowym poświęcamy zwykle w sklepie najmniejszą ilość czasu. Klienci skupiają się głównie na wizualnej stronie podłóg – ich kolorach, deseniach i fakturach. W dalszej kolejności rozważają właściwości użytkowe. Z doświadczeń polskich sprzedawców wynika, że podkład podłogowy jest najczęściej na samym końcu listy zakupów. Wybór podkładu najchętniej zrzucamy na samych sprzedawców, prosząc jedynie by „nie był zbyt drogi”.

Tymczasem to właśnie od podkładu zależy czy panele będą tak dobre jak obiecuje producent. Dobry podkład pod panele to wydatek nawet rzędu 30 zł/m2. Dlaczego warto tyle w niego zainwestować?

Od niedawna dostępne są na rynku podkłady PUM (poliuteranowo-mineralny). Gwarantują one najlepsze na rynku wyciszenie pomieszczenia (są do 30% cichsze od tradycyjnych podkładów). Są także bardziej wytrzymałe na nacisk, dzięki czemu chronią podłogę, ale przede wszystkim dzięki bardzo  niskiemu  wskaźnikowi  oporu cieplnego nadają się idealnie do położenia na ogrzewanie podłogowe.

- Według badań Underfloor Heating Market” firmy badawczej Global Market Insights rynek  ogrzewania podłogowego wzrośnie do 2025 roku z obecnej wartości wynoszącej ponad 5,5 mld USD do ponad 9 mld USD. – mówi Artur Tomikowski, dyrektor marketingu firmy Decora, produkującej podkłady Arbiton PUM Multiprotec 3w1. -  To oznacza, że rynek będzie się rozwijać w tempie minimum 7% rocznie. Dlatego dynamicznie inwestujemy w technologię podkładów, które idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. – dodaje Artur Tomikowski .

Podkłady Multiprotec mają najniższy na rynku współczynnik oporu cieplnego, co oznacza, że doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe i realnie obniżają koszty związane z ogrzewaniem. Multiprotec 3w1 to także jedyne na rynku podkłady premium, które łączą w sobie 3 zintegrowane elementy – podkład, folię i taśmę łączącą. Tak zaprojektowany produkt sprawia, że system stanowi szczelną barierę paroizolacyjną.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo duży wydatek. Jeśli je planujemy zadbajmy by było możliwie jak najefektywniejsze. Tylko najlepszy podkład podłogowy zapewni komfort użytkowania ogrzewania podłogowego. Dobry podkład jest gwarancją podłogi cichej, bezpiecznej i efektywnej w zakresie ogrzewania podłogowego. Dlatego na podkładach podłogowych nie wolno oszczędzać.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arbiton
http://arbiton.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »