Technologie » Telekomunikacja

Funkwerk na straży bezpieczeństwa

Monitoring wizyjny to w dzisiejszych czasach nieodzowny element funkcjonowania podmiotów gospodarczych o dużej powierzchni użytkowej i magazynowej. O funkcjonalnych rozwiązaniach telewizji przemysłowej mówi - Dariusz Nowak ekspert z firmy Funkwerk plettac.

„Strefy wysokiego ryzyka mogą wystąpić wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi i wartościowego sprzętu. Zagrożenie jest więc wpisane w funkcjonowanie lotnisk, dworców, ale także przemysłu budowlanego i chemicznego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ryzyko wybuchu, wycieku gazu lub innych niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka substancji jest tam szczególnie prawdopodobne. Wykorzystanie telewizji przemysłowej pozwala wyeliminować potencjalny błąd ludzki, znużenie bądź przeoczenie operatora. Kamera nie męczy się i nie potrzebuje przerwy. Wysoko rozwinięty system rejestracji obrazu, jaki zapewnia Jupiter Compact, umożliwia kontrolowanie obiektu 24 h, bez konieczności osobistego nadzoru. Specjalnie opracowane doświetlenia, odznaczone m.in. międzynarodowym certyfikatem EX, umożliwiają otrzymanie obrazu linii produkcyjnej i zaworów znajdujących się w miejscach zagrożonych wybuchem. Dzięki głowicom obrotowym kamer marki Funkwerk plettac możemy ściągnąć kadr nawet z odległości kilkunastu metrów z bardzo dużą dokładnością. Poprzez konkretne ustawienia i konfigurację systemu operator wyznacza zdefiniowane czasowo trasy monitorowania terenu. Rozmieszczone na planie obiektu kamery, zgodnie z ustaloną kolejnością, rozpoczynają wówczas obchód. Jupiter Compact może takich tras mieć 99, z czego każda obejmuje 8 konkretnych punktów definiowanych przez osobę obsługującą panel. Operator o najwyższych uprawnieniach może regulować czas i tempo przejścia. Jeśli monitorowany jest rozległy teren, jak np. plac, lotnisko, centrum handlowe, można za pomocą suwaka czasowego dowolnie przyśpieszać obchód. Wbrew pozorom ten zaawansowany system nie wymaga specjalistycznych szkoleń i trudnych konfiguracji sprzętu. Z perspektywy inwestora ważne jest też, że o ustalonych godzinach kamery sprawdzą czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte lub w jakim stanie pozostawiono stanowiska pracy. W razie potrzeby kamery zrobią też zdjęcie odczytu zegarów lub ekranów na specjalistycznym sprzęcie produkcyjnym. Takie dane są przez określony czas archiwizowane co, w przypadku zajścia jakichkolwiek niepożądanych w strefie monitoringu zdarzeń, ułatwia odtworzenie wydarzeń. Próba zweryfikowania tego osobiście jest nie tylko czasochłonna, ale i niebezpieczna" - mówi Dariusz Nowak
Wektorowość działań
„Istotną cechą monitoringu wizyjnego jest wektorowość działań - podkreśla ekspert Funkwerk plettac - tak też działa Jupiter Compact. Jeśli w wyznaczonym terenie pojawi się niepokojące zdarzenie, kamery znajdujące się w pobliżu automatycznie kierują się w tę stronę i rozpoczynają zapis, przełączając jednocześnie najlepszy obraz na pulpit operatora. Ponadto po włączeniu się alarmu może wyświetlać się komunikat ostrzegawczy i instrukcję dla operatora np. wskazanie numeru kontaktowego. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wszelkie próby usunięcia alarmu przez nieupoważnionego operatora są automatycznie zapisywane w historii systemu i mogą uaktywnić podgląd na dany ciąg komunikacyjny z zupełnie innej strony. Jupiter Compact może mieć zarejestrowanych 999 użytkowników. Spersonalizowane kody dostępu operatorów wyznaczą stanowiska i ustalą hierarchię zadań, a także dostęp do danych. Zapobiega to sytuacji, w której nieupoważnione osoby będą próbowały manipulować systemem. Warte podkreślenia jest to , że precyzyjna nawigacja daje szansę szybkiej reakcji na zdarzenia. Intuicyjne operowanie systemem pozwala uniknąć przesunięcia w czasie i nakierować kamerę na wskazany obiekt. Operator klikając kursorem na dowolny punkt na ekranie, błyskawicznie uzyskuje podgląd rzeczywisty. Taka dokładność szczegółu jest ważna w hotelach, bankach, fabrykach, centrach handlowych czy strzeżonych osiedlach. Operator musi widzieć obraz w czasie rzeczywistym. W przypadkach zagrożenia życia, np. na dworcu czy lotnisku 1 - 2 sekundy opóźnienia może spowodować tragedię. Zapobiegają temu specjalne urządzenia jak Jupiter Compact, który bez problemu zamienia punkt na mapie obiektu na obraz z kamery również w jakości HD. Niezawodność systemu Funkwerk plettac i odporność na trudne warunki atmosferyczne w środowisku agresywnym dla kamer zostały przetestowana m.in. w czasie realizacji monitoringu metra w Norymberdze, tunelu pod Mont Blanc czy monitoringu przesyłu ropy naftowej w Algierze" - argumentuje Dariusz Nowak z firmy Funkwerk Plettac.
Tak ważnej kwestii, jak zapewnienie bezpieczeństwa ludziom i instytucjom nie można zostawiać tylko opatrzności. Warto wesprzeć się techniką najlepszej jakości, a taką zapewnia system monitoringu wizyjnego Funkwerk plettaac.
www.cctv-system.pl

Funkwerk plettac od 1953 r efektywnie rozwija ofertę innowacyjnych elektronicznych i mechanicznych systemów bezpieczeństwa. Wśród produktów firmy znajduje się kompleksowy system monitoringu wizyjnego oraz innowacyjne systemy ochrony infrastruktury komunikacyjnej. Większościowym udziałowcem firmy Funkwerk AG jest HÖRMANN Holding GmbH & Co. KG W zakresie działania Security Communication przedsiębiorstwo to jest odpowiedzialne za rozwiązania branżowe i systemowe w zakresie wideo bezpieczeństwa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »