Rozrywka i wypoczynek » Sport

Gala HFO w Kleszczowie: Boom Boom broni tytułu mistrza świata

Gala HFO w Kleszczowie: Boom Boom broni tytułu mistrza świata
Zobacz więcej zdjęć »
Za nami kolejna widowiskowa impreza sportowa, a wraz z nią niesamowite emocje i niezastąpione wrażenia. W sobotę odbyła się Gala HFO w Kleszczowie, w której stoczono 10 pojedynków.

Entuzjaści sportów walki mogli śledzić zmagania zawodników na żywo w TVP Sport. Jedną z osób wręczających nagrodę był Piotr Nowak, właściciel przedsiębiorstwa Nitus.

 

 

Mistrz pozostaje mistrzem

 

Wszyscy zwolennicy w napięciu wyczekiwali kluczowej walki wieczoru, w której Łukasz Pławecki bronił pasa mistrza świata ISKA, podejmując rękawicę rzuconą przez Michalisa Manolego. Walka okazała się prawdziwym wyzwaniem i szczególnie wyrównanym starciem.

 

Zawodnik z Cypru przez pięć rund wykorzystywał w głównej mierze kopnięcia oraz kolana w zwarciu. Pławecki musiał poszukać skutecznego sposobu na dotarcie do przeciwnika, co okazało się wyjątkowo trudne. W tym celu posiłkował się ciosami sierpowymi w półdystansie oraz niskimi kopnięciami. Całość zmagań łagodniej znosił zawodnik z małopolski, co w efekcie pozwoliło obronić pas mistrza świata przez jednogłośną decyzję sędziów. Jedną z osób wręczających nagrodę mistrzowi był Piotr Nowak, właściciel firmy Nitus, która od wielu lat wspiera zawodników w sportowych zmaganiach.

-Z dumą oglądaliśmy zmagania sportowców jako jeden ze sponsorów. Zarówno zawodnikom, jak i organizatorom należą się ogromne brawa za stworzenie spektakularnego widowiska. – mówi Paweł Orzeł, dyrektor firmy Nitus. -Kierujemy słowa uznania zwłaszcza w kierunku Łukasza Pławeckiego za obronę pasa mistrza świata w pięknym stylu, ale także wszystkim pozostałym zawodnikom – dodaje.       

 

Efektowne pojedynki karty głównej 

 

Każda ze stoczonych walk przyniosła widzom mocne wrażenia. Niejeden sympatyk wstrzymał oddech na pojedynku Patryka Radonia, który pokazał swoje popisowe „bandyckie tango” i bezdyskusyjnie pokonał Michala Kosika. Już w drugiej rundzie sprowadził przeciwnika do parteru po mistrzowskim ciosie prostym, a przy trzecim liczeniu sędzia przerwał walkę, czyniąc zawodnika z Łodzi zwycięzcą nad zamroczonym Słowakiem.

W konfrontacji zawodników wagi najcięższej mogliśmy zobaczyć wielokrotnego mistrza Polski Michała Bławdziewicza oraz Tomasza Janiszewskiego, zawodnika MMA. Z uwagi na doświadczenia obu zawodników większość osób znała wynik starcia, zanim rozpoczęła się walka. Wbrew oczekiwaniom znaczącej przewagi nad Janiszewskim, walka przebiegała dosyć spokojnie i niepozornie. Obaj zawodnicy przetrwali do końca starcia, a sędziowie ogłosili zwycięzcą Bławdziewicza.

W pozostałych walkach Robert Krasoń pokonał Wiktora Waszczuka, prezentując widowiskowy knockdown i został ogłoszony zwycięzcą przez decyzję sędziów. Michał Benben wysokim kopnięciem znokautował Marcina Koniecznego ciosem prosto w szczękę. Natomiast Maciej Zembik zwyciężył nad Ivo Hatalą, a Szymon Obroślak nad Damianem Rollem w dwóch szybkich i zarazem mocnych pojedynkach wagi lekkiej. 

 

Półzawodowe pojedynki

 

Emocji nie zabrakło także podczas walk karty wstępnej. W pojedynku dziewcząt Martyna Kot pokonała Julię Tomczyńską w półzawodowej walce. W konfrontacji Kacpra Glinickiego z Marcinem Krokiem początkowo ten drugi reprezentował się lepiej od przeciwnika, jednak w efekcie im bliżej końca walki, tym Glinicki coraz częściej pokazywał charakter, ostatecznie odnosząc zwycięstwo. W walce najmłodszych kickbokserów Miłosz Dąbrawa zremisował z Szymonem Sochą. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, indywidualny styl i waleczny charakter na ringu. 

 

 

 

Informacje w pigułce

 

Wyniki:

·         Łukasz Pławecki pok. Michalis Manoli przez decyzję (50:45, 50:47, 50:48) – walka w obronie pasa Mistrza Świata ISKA

·         Michał Bławdziewicz pok. Tomasz Janiszewski przez decyzję

·         Patryk Radoń pok. Michal Kosik przez TKO 2R (3 liczenia w rundzie)

·         Robert Krasoń pok. Wiktor Waszczuk przez decyzję

·         Michał Benben pok. Marcin Konieczny przez KO 2R (wysokie kopnięcie)

·         Maciej Zembik pok. Ivo Hatala przez decyzję

·         Szymon Obroślak pok. Damian Roll przez decyzję

 

Karta wstępna:

·         Miłosz Dąbrowa zremisował z Szymon Socha

·         Kacper Glinicki pok. Marcin Krok przez decyzję

·         pro am: Martyna Kot pok. Julia Tomczyńska przez decyzję

___________________________________________________________________

***

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (powiat brzeski, woj. małopolskie).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »