Firma » Biznes

Gdzie szukać sal na potrzeby organizacji szkoleń, warsztatów i wydarzeń?

Gdzie szukać sal na potrzeby organizacji szkoleń, warsztatów i wydarzeń?
Zobacz więcej zdjęć »
Sala powinna odpowiadać formatowi spotkania - nie tylko pod względem rozmiaru i lokalizacji, ale także wyposażenia. Z jakich narzędzi korzystać wyszukując i porównując oferty?
Organizacja wydarzenia jest przedsięwzięciem, w którym należy pamiętać nawet o najdrobniejszych szczegółach. Dopilnowanie wszystkich kluczowych kwestii może zagwarantować pomyślny przebieg spotkania. Nie inaczej jest z doborem pomieszczenia. Sala powinna odpowiadać formatowi spotkania - nie tylko pod względem rozmiaru i lokalizacji, ale także wyposażenia, które w znaczącym stopniu wpływa na jego przebieg.

Jednym z najczęściej poszukiwanych elementów wyposażenia jest klimatyzacja - szczególnie w czasie letnich upałów. Przydaje się jednak w innych porach roku, gdyż pomaga w utrzymaniu stałej temperatury przy pełnym audytorium. Innym często poszukiwanym akcesorium jest system nagłośnienia - szczególnie podczas organizacji wydarzeń dla większej liczby uczestników w dużej sali szkoleniowej lub konferencyjnej. Niektórzy kierują się także możliwością wniesienia zewnętrznego kateringu do obiektu.

Podczas szukania sali niektóre informacje o jej parametrach mogą być trudno dostępna w internecie na pierwszy rzut oka. Z jakich narzędzi warto skorzystać, by ułatwić proces wyszukiwania informacji i porównywania ofert przed dokonaniem rezerwacji?

W poszukiwaniu szczegółowych informacji

Większość organizatorów szkoleń i konferencji rozpoczyna zbieranie informacji o salach od wykorzystania wyszukiwarek internetowych. Ta metoda ma jednak kilka wad. Przede wszystkim przeglądanie rezultatów wyszukiwania zwykle pochłania wiele czasu - głównie dlatego, że nie znajdziemy wszystkich wyników na jednej stronie. Organizator jest zmuszony do "przeklikiwania" kolejnych stron i odwiedzania licznych witryn obiektów.

Z tym wiąże się drugi problem - porównywanie sal jest znacznie utrudnione. Nie chodzi tylko o to, że organizator nie ma zebranych wszystkich ofert w jednym miejscu, ale niejednokrotnie na stronach internetowych może brakować niektórych informacji. Dotyczy to między innymi wymienianych powyżej szczegółów istotnych z punktu widzenia organizatora, jak zezwolenie na katering zewnętrzny. Wymusza to kontakt mailowy lub telefoniczny tylko w celu dokładnego poznania oferty.

Wykorzystaj dedykowaną platformę

Poszukując w sieci sal szkoleniowych i konferencyjnych warto zwrócić uwagę na oferty dostępne na dedykowanych, tematycznych platformach, stanowiących tzw. marketplace dla danej branży. Na polskim rynku jest nią Spotello, dostępne pod adresem www.spotello.pl. Platforma została uruchomiona we wrześniu 2017 roku i umożliwia wyszukiwanie, porównywanie i rezerwację sal (szkoleniowych, konferencyjnych, coachingowych, rekrutacyjnych) online.

Korzystanie z tematycznej platformy rezerwacyjnej dla danego rynku, pozbawione jest głównych wad wyszukiwarek internetowych. Organizator w jednym miejscu dysponuje kompletem informacji o salach oraz ma możliwość szybkiego i wygodnego porównywania ofert. Spotello dodatkowo posiada funkcję przypinania ulubionych sal powyżej wyników, co pomaga w selekcjonowaniu najlepszych pomieszczeń.

Tematyczna platforma posiada także przydatne filtry wyszukiwania - dzięki temu w wynikach wyświetlą się tylko te sale, które są klimatyzowane, dysponują nagłośnieniem lub ich metraż znajduje się w określonym przedziale. Oszczędza to czas organizatora wydarzenia i znacznie ułatwia selekcję sal z konkretnym, wymaganym wyposażeniem.

Spotello pozwala także na rezerwację wybranej sali bezpośrednio online bez konieczności pisania e-maili lub wykonywania telefonów oraz wychodzenia z samego serwisu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Spotello
http://www.spotello.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »