Społeczeństwo » Społeczeństwo
Gdzie wyjechać w celach zarobkowych?
Przede wszystkim zmniejszył się odpływ Polaków z kraju. Coraz mniej osób decyduje się na stałą przeprowadzkę do Anglii, Niemiec czy Włoch. Takie zjawiska jak Brexit, napływ imigrantów i zmniejszone poczucie bezpieczeństwa, ale także często widoczne skutki uboczne wyjazdów - rozpad rodzin czy zjawisko eurosieroctwa - powodują, że decyzje o wyjeździe na stałe nie zapadają od ręki. Wyraźnym skutkiem tej zmiany jest wzrost zainteresowania pracą sezonową.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak zmieniały się preferencje pracujących za granicą?
Coraz częściej wyjeżdżamy latem (lub zimą, w zależności od miejsca - na przykład gdy znajdziemy zajęcie w pensjonacie dla narciarzy), coraz krótsze są też nasze pobyty. Szukamy zatrudnienia w różnych branżach, wybierając krótkoterminowe kontrakty lub turnusy, np. związane z opieką nad osobami starszymi w Niemczech czy wykończeniem wnętrz w Norwegii czy Francji. Dlaczego? Nie chcemy zrywać kontaktu z ojczyzną, ale skłaniają nas do tego również wysokie koszty utrzymania poza krajem. Dlatego według większości wyjeżdżających wyjechać na kilka tygodni w okresie letnim, zaoszczędzić na kosztach wyżywienia i mieszkania, a zarobione pieniądze zainwestować w większy zakup, np. samochód czy mieszkanie lub odłożyć na konto.
Nowe kierunki - nowe warunki
Dzięki temu coraz popularniejsze stają się te lokalizacje, które znajdują się relatywnie blisko nas. Gdzie oprócz Niemiec i Holandii, dwóch tradycyjnie obleganych krajów, czeka na nas atrakcyjna okresowa praca Belgia, Dania, a nawet Czechy stają się atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów - wszystko ze względu na ilość kilometrów do pokonania, choć oczywiście najważniejszym kryterium wciąż pozostają wynagrodzenia i pomoc w organizacji pobytu.
Nadesłał:
NoweArtykuły
|
Komentarze (0)