Gospodarka » Maszyny

Goodyear nagradza Ecoren za opony

Goodyear nagradza Ecoren za opony
Zobacz więcej zdjęć »
KGHM Ecoren został uhonorowany przez firmę Goodyear Off-The-Road Tires Europe prestiżowym certyfikatem dla najlepszego użytkownika opon przemysłowych w Europie.

Dokument przyznano w dowód uznania za rekordowo długą eksploatację oryginalnych opon w czterech ładowarkach Volvo pracujących w lubińskiej spółce. Ładowarki kołowe Volvo L180E z KGHM Ecoren przepracowały w sumie 50 699 godzin w latach 2003-2009 na czterech zestawach opon RL5K - 26.5R25, co daje średnio ponad 12 600 roboczogodzin dla jednego zestawu ogumienia. Przeciętna żywotność opon przemysłowych Goodyear klasy R25 wynosi do 8 tys. godzin pracy, w Ecorenie czas ten wydłużono dwukrotnie bez uszczerbku dla wysokich parametrów eksploatacyjnych opon oraz wydajności i bezpieczeństwa pracy.

Długość użytkowania ogumienia ciężkich pojazdów przemysłowych zależy od przestrzegania przepisów eksploatacji szczegółowo opisanych przez producenta opon. - Spełniliśmy wszystkie wymogi określone przez Goodyear - podkreśla Roman Nędzewicz, dyrektor oddziału produkcji kruszyw KGHM Ecoren. - Dzięki temu opony tak długo zachowały swoje właściwości. To duże osiągnięcie, ponieważ nasze ładowarki pracują na podłożu z żużlu pomiedziowego. To materiał o dużej ścieralności, dwukrotnie twardszy od kruszywa bazaltowego.

Rekordowe opony Goodyear eksploatowano w ładowarkach kołowych pracujących w Ecorenie począwszy od 2003 roku. W ciągu sześciu lat eksploatacji hałd żużlu pomiedziowego z hut należących do KGHM ładowarki kołowe Volvo L180E przeładowały 8 do 9 milionów ton surowca i gotowego wyrobu, co daje średnio 2 do 2,25 mln ton na jedną ładowarkę. - Żadna inna firma na naszym kontynencie nie uzyskała takich wyników na jednym zestawie opon - mówi Roman Nędzewicz.

Oszczędna eksploatacja opon wpisuje się w proekologiczną politykę KGHM Ecoren. Im rzadziej zmienia się ogumienie pojazdów, tym lepiej dla środowiska naturalnego. Przyjazne dla środowiska są również ładowarki Volvo L180E - spełniają one wyśrubowane normy odnośnie emisji spalin i hałasu. Również po zakończeniu eksploatacji maszyny nie będą obciążeniem dla środowiska: ponad 95 proc. materiałów użytych do budowy ładowarki pracującej w Ecorenie nadaje się do przerobu wtórnego.

Certyfikat Goodyear OTR Europe odebrał we wrześniu br. dyrektor Roman Nędzewicz. Dokument podpisał Manuel Pintado, dyrektor zarządzający spółką Goodyear na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Azji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »