Technologie » Komputery

Grupa Pelion buduje Centrum obliczeniowe oparte na Oracle Exadata

Pelion Healthcare Group, jeden z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce, rozpoczął budowę nowoczesnego centrum przetwarzania danych, którego podstawową platformą technologiczną będzie Oracle Exadata Database Machine.

Budowane Centrum będzie się składało z dwóch części: ośrodka głównego obsługującego środowisko produkcyjne Grupy, oraz symetrycznego pod względem mocy przetwarzania ośrodka zapasowego. Każdy z ośrodków będzie obsługiwany przez własną maszynę Oracle Exadata. 
Dla zachowania wysokiej dostępności systemu i pożądanej odporności na awarie ośrodki będą połączone przez oprogramowanie Oracle Data Guard. Dodatkowo dla sprawnego zarządzania środowiskiem wybrane zostały opcje bazodanowe Oracle Tuning Pack oraz Diagnostic Pack.
Wybrana konfiguracja dla maszyn bazodanowych Oracle, to Exadata X3-2 1/8 Rack. Maszyny Oracle Exadata pozwolą na skonsolidowanie baz danych Oracle używanych w systemie transakcyjnym oraz w hurtowni danych Grupy Pelion i zastąpią dotychczasową rozproszoną architekturę jedną maszyną, zawierającą we wspólnej obudowie zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie bazodanowe.
 
Oracle Exadata Database Machine, to unikalne rozwiązanie klasy enterprise, kompleksowy pakiet serwerów, pamięci masowej, rozwiązań sieciowych, oprogramowania systemowego i baz danych o wysokim poziomie bezpieczeństwa i ogromnej szybkości działania, a także niezwykle szybki w instalacji. System Oracle Exadata jest także łatwo skalowalny, co pozwala szybko rozszerzyć konfigurację 1/8 stelaża do większej liczby modułów – aż do pełnego stelaża, zawierającego 128 rdzeni bazodanych.

„Pelion Healthcare Group jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, ale także na Litwie i w Wielkiej Brytanii” – komentuje Renata Borkowska-Kubiak, Dyrektor ds. PR i Rzecznik Prasowy Grupy Pelion. „W związku z niezwykle dynamicznym rozwojem naszego biznesu przewidujemy, że w ciągu najbliższych 3 lat będzie potrzebny dwukrotny wzrost mocy obliczeniowej środowiska transakcyjnego Grupy. Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego ośrodka obliczeniowego, opartego na najnowocześniejszej dostępnej obecnie technologii. Oracle jest od dawna obecny w systemach IT Grupy Pelion, w postaci nie tylko baz danych, ale także narzędzi i aplikacji biznesowych. Dlatego zastosowanie maszyny Oracle Exadata było dla nas całkowicie naturalnym wyborem”.

„Oracle Exadata została wybrana przez Grupę Pelion głównie dlatego, że jest to obecnie jedyne na rynku rozwiązanie, pozwalające bezproblemowo skonsolidować na jednej platformie różne aplikacje biznesowe działające na bazie Oracle” - powiedział Emil Przychodzeń, Enterprise Architect z Oracle Polska. „Pokazaliśmy klientowi, że system Oracle cechuje się proporcjonalnie niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO), ponadto zawiera różnorodne optymalizacje dla baz danych działające wyłącznie na tej platformie. Aby zaprezentować wszystkie kluczowe cechy maszyny bazodanowej Oracle, przeprowadziliśmy w siedzibie klienta dedykowane warsztaty infrastrukturalne oraz testy wydajnościowe typu ‘proof of concept’. Odbyła się także wizyta referencyjna w portugalskiej firmie farmaceutycznej Udifar, która z powodzeniem używa maszyny Exadata X3-2 do obsługi korporacyjnego systemu transakcyjnego”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »