Firma » Biznes

Grupa Żabka po raz drugi z nagrodą Gallup Exceptional Workplace Award

Po raz drugi z rzędu Grupa Żabka znalazła się w gronie wyjątkowych miejsc pracy na świecie, których pracownicy wykazują się najwyższym zaangażowaniem. Zdobyła nagrodę Gallup Exceptional Workplace Award 2024, zostając tym samym pierwszą i jedyną polską firmą, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie

Nagroda cieszy, tym bardziej, że to właśnie pracownicy Żabki docenili jej kulturę organizacyjną opartą na wspólnie wypracowanych wartościach, budowaną na bazie wzajemnego szacunku, zaufania, równości i transparentności na każdym szczeblu organizacji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- Siła Grupy Żabka polega na budowaniu i pielęgnowaniu relacji pomiędzy pracownikami. Bardzo uważnie wsłuchujemy się w potrzeby każdego z nich, tak aby każda z osób zatrudnionych w naszej firmie miała poczucie sensu wykonywanych zadań, możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. To buduje zaufanie do organizacji i przekłada się wprost na wysoki poziom zaangażowania naszych pracowników w realizację codziennych działań, czego dowodem jest druga nagroda Gallup Exceptional Workplace Award 2024 - mówi Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu Grupy Żabka, Chief People Officer.

Pracownicy znów docenili Żabkę. Jest jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie

Grupa Żabka już od 6 lat bada poziom zaangażowania swoich pracowników. Dzięki otrzymywanej regularnie informacji zwrotnej, firma przygotowała zmiany, których konsekwentne wdrożenie umożliwiło transformację Żabki jako organizacji. Firma po raz drugi z rzędu, jako jedyna polska organizacja, znalazła się w światowej czołówce 60 najlepszych firm (z 276 badanych), w których w ub.r. ponad 70% pracowników zaangażowanych było w działania przedsiębiorstwa (średnia światowa wynosiła jedynie 23%).

- Nagroda Gallup Exceptional Workplace Award 2024 dla Grupy Żabka jasno pokazuje, że zaangażowanie pracowników w ogromnym stopniu przekłada się na rozwój firmy. Ich działalność na rzecz nieustannego zwiększania zaangażowania swoich zespołów zasługuje na najwyższe uznanie. Gratulujemy wszystkim w Żabce tego wyjątkowego osiągnięcia - zaznacza Jon Clifton, Prezes Instytutu Gallupa.

Przeprowadzona przez Instytut Gallupa - najstarszy światowy instytut badania opinii społecznej - metaanaliza objęła dane dotyczące ponad 2 mln pracowników zatrudnionych w 276 organizacjach na całym świecie, z 54 branż i 96 krajów. Czyni ją to najbardziej kompleksową analizą w skali świata.

Pracownicy w anonimowych ankietach określają m.in. czy czują, że zależy na nich ich przełożonemu/ przełożonej; czy w ciągu ostatniego tygodnia zostali docenieni; czy w pracy są zachęcani do rozwoju i czy mają poczucie ważności wykonywanych obowiązków. We wszystkich tych aspektach Żabka została wysoko oceniona, potwierdzając swoją pozycję w gronie światowych liderów pod względem angażującej kultury organizacyjnej.

Równość i inkluzywność podstawą budowania trwałych relacji

Badanie Instytutu Gallupa potwierdza, że Żabka od lat aktywnie wspiera swoich pracowników na każdym etapie ich rozwoju w organizacji. W tym celu w 2022 roku firma wdrożyła politykę równości płac, uznając, że kobiety i mężczyźni powinni być tak samo traktowani i opłacani. Potwierdzeniem faktu, że w Żabce nie płeć a doświadczenie i kompetencje mają wpływ na wysokość wynagrodzenia, jest przyznanie Żabce jako pierwszej polskiej organizacji certyfikatu EQUAL-SALARY.

Organizacja zdaje sobie również sprawę, że trampoliną do budowania zaangażowania i stabilizacji zespołów jest inkluzywność. Zadowoleni pracownicy, którzy czerpią satysfakcję z wykonywanej pracy, rzadziej myślą o jej zmianie. To z kolei daje możliwość skupienia się na realizacji ambitnych i długoterminowych projektów.

Skuteczna komunikacja wewnętrzna pomiędzy zespołami wpływa na większą produktywność w kluczowych obszarach. Co za tym idzie, nowe idee, koncepcje i pomysły pracowników na każdym poziomie organizacji mogą być sprawnie wdrożone w życie. Tym samym pracownicy Grupy Żabka mają poczucie wpływu na kierunek rozwoju organizacji i wiedzą, że ich pomysły są doceniane.

Co ważne, wartości na których zbudowana jest kultura organizacyjna Żabki, tj. ambicja, odpowiedzialność, otwartość i wiarygodność, nie zostały odgórnie narzucone, a wspólnie wypracowane. Dzięki temu stanowią one kompas w codziennej pracy, a osoby zatrudnione w organizacji łatwo się z nimi identyfikują.

Budowanie wiarygodnej organizacji w oparciu o silne i zaangażowane zespoły wpisuje się w Strategię Odpowiedzialności Grupy Żabka (ESG), której jednym z czterech filarów jest „Odpowiedzialna organizacja".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Żabka Polska
http://zabka.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »