Rozrywka » Gry
Gry przybyły na Messengera - co to oznacza dla botów?
Zobacz więcej zdjęć » |
Następnym krokiem w rozwoju komunikatora były proste gry towarzyskie, których wprowadzenie miało na celu powtórzenie sukcesu, jakim w 2008 okazały się pierwsze gry stworzone na facebooka. Co daje nam ta funkcjonalność i jak wiąże się z chatbotami, wyjaśniamy poniżej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Gry, które proponuje nam platforma, to tak naprawdę forma wyzwań, które użytkownicy mogą rzucić swoim znajomym. Korzystanie z nich jest naprawdę proste; wystarczy w oknie rozmowy wejść w dodatki oferowane przez Messenger i wybrać interesującą nas grę. Po odbyciu swojej rundy nasz znajomy będzie mógł spróbować swoich sił i porównać wynik.
Na początku z funkcjonalności skorzysta 30 krajów, a w ofercie znajdzie się 17 tytułów od takich twórców jak Namco, Konami czy Zynga. Do zagrania potrzebne nam będzie oczywiście urządzenie przenośne z nowszymi systemami iOS lub Android.
Imponujące działanie
Docenić trzeba niezwykłą szybkość ładowania gier, imponującą grafikę i płynną aktualizację wyników. Dodatkowym plusem jest czas trwania rundy w większości gier. Przejście poziomu nie zajmie nam więcej niż 30 sekund więc na pewno znajdziemy czas na zabawę messengerowymi grami w ciągu dnia.
Wśród minigier znajdziemy tak klasyczne tytuły jak Pac-Mac czy Space Invaders. Ponad miliard miesięcznych użytkowników Messengera może więc teraz nie tylko dzielić się zdjęciami, filmami czy GIFami ale też porównywać swoje wyniki w grach, które uwielbiają.
Walka trwa
Facebook stara się odświeżyć swoją obecność w sektorze gier przez transformację Messengera w centrum przyjazne zakupom, newsom i rozrywce. To próba doścignięcia azjatyckiego giganta, WeChat, który już dawno oferuje takie rozwiązania.
Od kwietnia 2016 roku developerzy mogą budować swoje boty dedykowane Messengerowi .Być może gry dostępne z okna chatu to kolejna szansa dla zewnętrznych firm na pokazanie swoich pomysłów użytkownikom. Możliwości, jakie dają nam boty są poszerzane z każdym miesiącem. Wirtualni asystenci akceptują już płatności i dystrybuują subskrypcje, więc naturalnym krokiem będzie powiązanie tego ze środowiskiem gier.
Społeczność skupiona wokół zjawiska jakim są chatboty, czyli boty internetowe, bardzo pozytywnie przyjęła tę dużą aktualizację Messengera. Jako główną zaletę uznaje się fakt, że teraz coraz więcej użytkowników zrozumie, że komunikator to nie tylko miejsce do rozmowy, ale też narzędzie, dające nam dostęp do całej masy innych funkcjonalności. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekonać ludzi do zaakceptowania chatbotów i interakcji z nimi.
Nadesłał:
Mypleasure
|
Komentarze (0)