Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

HRS nabywa kontrolny pakiet akcji spółki hotel.de AG

HRS, wiodący europejski portal rezerwacji hotelowych, ogłosił nabycie 61,6% akcji serwisu hotel.de AG. Po nabyciu wspomnianego pakietu akcji HRS wejdzie w posiadanie łącznego udziału w wysokości 64,6% w kapitale spółki hotel.de AG, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję lidera na rynku europejskim.

HRS jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla osób podróżujących prywatnie i służbowo, opartego na bazie danych obejmującej ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 180 krajach. Portal przyciąga średnio sześć milionów użytkowników miesięcznie. Spółka hotel.de AG z siedzibą w Norymberdze  cieszy się natomiast zaufaniem ponad czterech milionów użytkowników na świecie oraz oferuje możliwość dokonania rezerwacji w około 210 000 hoteli. Dzięki tej transakcji HRS umocnił swoją pozycję na europejskim rynku rezerwacji hotelowych online.

 

„Działania te są korzystne dla obu podmiotów. Spółki mogą czerpać wzajemne korzyści z zasięgu i doświadczenia w branży hotelarskiej oraz e-commerce, a także fachowej wiedzy w celu przyspieszenia wzrostu i dalszego ugruntowania pozycji, w szczególności na międzynarodowym rynku” – twierdzi Tobias Ragge, prezes HRS. „Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszą ofertę hoteli na całym świecie, a partnerom hotelowym dostęp do znacznie większej liczby osób dokonujących rezerwacji zarówno na potrzeby służbowe, jak i prywatnie.” - dodaje.

 

Spółka hotel.de AG będzie nadal funkcjonowała jako niezależny podmiot oraz będzie realizować aktualną strategię rozwoju należących do niej marek: hotel.de w Niemczech i hotel.info poza granicami Niemiec. Oba biura hotel.de w Norymberdze i Hamm będą działać nadal i zatrudniać ok. 400 dotychczasowych pracowników.

 

 

 

 

HRS – portal hotelarski

HRS jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla osób prywatnych i osób podróżujących służbowo, opartego na bazie danych obejmującej ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 180 krajach - średnio portal przyciąga sześć  mln użytkowników miesięcznie. Dzięki ofercie obejmującej dziesiątki tysięcy hoteli oraz setki sieci hotelowych, system HRS umożliwia największy wybór hoteli na świecie. Bezpłatny system rezerwacyjny umożliwia dokonanie rezerwacji przez Internet po niskiej cenie, z gwarancją najlepszej ceny. HRS Exclusive Prices gwarantuje także ceny co najmniej 10 procent niższe niż w konkurencyjnych systemach. Wybór hotelu ułatwiają szczegółowe opisy hoteli i ok. 3 mln ocen hoteli zamieszczanych przez gości hotelowych. Oprócz miliona klientów prywatnych, ponad 25.000 firm dokonuje regularnych rezerwacji miejsc hotelowych na potrzeby podróży służbowych, konferencji i wyjazdów grupowych za pośrednictwem HRS i korzysta ze specjalnych stawek korporacyjnych HRS, umożliwiających obniżki cen nawet do 30 procent. HRS jest także liderem innowacyjnych rozwiązań i ustanawia wysoka poprzeczkę dla branży w dziedzinie komunikacji za pośrednictwem przenośnych urządzeń. Poprzez opracowanie nowych mobilnych aplikacji na wszystkie standardowe smartfony i tablety HRS korzysta ze wszystkich nowoczesnych kanałów komunikacji, aby jeszcze bardziej ułatwić klientom znalezienie odpowiedniego hotelu, nawet w czasie podróży. Założony w 1972 roku, HRS ma siedzibę w Kolonii i posiada oddziały w Szanghaju, Londynie, Paryżu, Warszawie, Rzymie, Stambule i w Moskwie. Jest też wyłącznym właścicielem portalu poświęconego Alpom, z siedzibą w Innsbruck: www.tiscover.com.

 

 

O hotel.de AG

hotel.de AG jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla osób prywatnych i osób podróżujących służbowo, dostępnego na stronach www.hotel.de oraz www.hotel.info. Portal oferuje szybkie, przyjazne użytkownikowi i niedrogie rezerwacje w  37 językach w ponad 210.000 hoteli należących do różnych kategorii. Spółka hotel.de AG cieszy się zaufaniem ponad czterech milionów użytkowników na świecie, w tym zarówno osób podróżujących prywatnie jak i służbowo. Klienci spółki mają dostęp do ponad 1,5 mln personalnych opinii o hotelach.  Z usług aplikacji korporacyjnej portalu hotel.de na potrzeby dokonywania służbowych rezerwacji korzystają renomowane spółki takie jak BASF, SAP AG, Texas Instruments, Ernst & Young AG i wiele innych.

Spółka  hotel.de AG ma siedzibę w Norymberdze i oddział w Hamm (Niemcy) oraz biura sprzedaży w Londynie (Zjednoczone Królestwo), Paryżu (Francja), Barcelonie (Hiszpania), Rzymie (Włochy), Szanghaju (ChinyI i Singapurze. Spółka została założona w roku  2001, od października 2006 roku jest notowana na giełdzie. W roku 2010 wartość rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem portalu wyniosła ponad 390 mln Euro.

 

 

Więcej informacji na stronie www.HRS.com

HRS na Facebooku: www.facebook.com/HRS

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Agata Górnicka , Anna Haliżak, 

agata.gornicka@triplepr.pl anna.halizak@triplepr.pl 

ul. Leszno 8 lok. 28

01 – 192 Warszawa

22 216 54 20, 22 216 54 16

kom. 607 676 575

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nina.biadun@triplepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »