Gospodarka » Przemysł

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie się ich pozbyć bez budowy nowych instalacji i nadmiernych wydatków?

Czy istnieje technologia, która umożliwia sprawniejsze działanie firm przy jednoczesnym uwzględnieniu wymagań środowiskowych i ekonomicznych? Przyjrzyjmy się hydrodynamicznym generatorom kawitacyjnym, które stanowią przełomowe rozwiązanie dla przemysłu, łącząc skuteczność w usuwaniu osadów z ograniczeniem kosztów i minimalnym wpływem na środowisko.

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Osady gromadzące się wewnątrz rurociągów to problem, który od lat generuje wysokie koszty dla przedsiębiorstw przemysłowych. Zanieczyszczenia utrudniają przepływ cieczy, zwiększają zużycie energii i wymuszają kosztowne remonty infrastruktury. Jednak na rynku dostępna jest alternatywa – technologia oczyszczania rurociągów za pomocą hydrodynamicznych generatorów kawitacyjnych, która nie tylko rozwiązuje te problemy, ale także minimalizuje wpływ na środowisko.


Problematyczne osady i wysokie koszty tradycyjnych metod
Wiele przedsiębiorstw stoi obecnie przed trudnym wyborem: kosztowna wymiana rurociągów na nowe, instalacja dodatkowych pomp, czy nieskuteczne, tymczasowe metody czyszczenia.

- Zjawisko kawitacji pozwala na skuteczne usunięcie osadów, które są kruszone i transportowane przez przepływającą ciecz. Dzięki naszej technologii, w której wykorzystujemy zjawisko kawitacji, przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić na kosztach budowy nowych rurociągów, jednocześnie zmniejszając zużycie energii i poprawiając efektywność działania całej instalacji – mówi Andrzej Zuber, prezes EKOZUB Sp. z o.o. z Żerdzin (powiat raciborski).

Skuteczność potwierdzona w praktyce

Technologia kawitacyjna znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w oczyszczalniach ścieków czy kopalniach, gdzie problem osadów jest szczególnie uciążliwy.

- Problem zalegających odpadów w rurociągach jest bolączką wielu zakładów różnych branż. Dzięki stosowanej przez nas metodzie, za pomocą generatorów kawitacyjnych jesteśmy w stanie skutecznie wyczyścić i udrożnić rurociągi na długich odcinkach. Na koncie mamy czyszczenie kilkukilometrowych rur o dużych średnicach w Polsce i za granicą – zapewnia A. Zuber.


Oczyszczalnie ścieków, kopalnie i nie tylko

Przepusty pod rzekami budowane przez oczyszczalnie ścieków to doskonały przykład zastosowania metody generatorów kawitacyjnych jako skutecznego rozwiązania. - Ze względów bezpieczeństwa rury prowadzone są nie nad ziemią, gdzie byłyby narażone na silne działanie żywiołów i uszkodzenia, ale pod rzekami. Tam są tak wbudowane, że płynąca przez nie ciecz zalega i tworzą się osady, które w końcu doprowadzają do zatykania się rurociągów. Jednym z często stosowanych rozwiązań jest budowa kolejnych rurociągów, jednak koszty tego przedsięwzięcia są bardzo duże. W takich sytuacjach metoda kawitacyjna jest znacznie korzystniejsza. – tłumaczy Andrzej Zuber.

Duży problem z drożnością rurociągów widoczny jest także w kopalniach, gdzie woda pompowana jest przez cały czas - Wpuszczana przez kopalnie solanka sprawia, że rury bardzo szybko się zapychają przeróżnymi twardymi osadami. Dzięki naszej technologii rurociągi są oczyszczane w stosunkowo krótkim czasie i pozostają w takim stanie na kolejne lata - podkreśla A. Zuber.


Ekologia i minimalizacja odpadów
Jednym z największych wyzwań przy czyszczeniu rurociągów jest zagospodarowanie odpadów. W tradycyjnych metodach generowane są ogromne ilości osadów, które trzeba kosztownie utylizować. Technologia kawitacyjna stosowana przez firmę EKOZUB wyróżnia się minimalną ilością powstałych odpadów. W głównej mierze są to zagęszczone wody, które można łatwo zutylizować.

Nasza metoda nie tylko usprawnia działanie przedsiębiorstw, ale także ogranicza wpływ ich infrastruktury na środowisko dzięki minimalizacji odpadów i lepszemu wykorzystaniu zasobów. To rozwiązanie, które wspiera przedsiębiorstwa w zwiększaniu efektywności operacyjnej. Jednocześnie pozwala na bardziej zrównoważone funkcjonowanie firmy. – dodaje Andrzej Zuber.


Przełom w utrzymaniu infrastruktury przemysłowej
Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne to rozwiązanie, które łączy praktyczność, oszczędność i zgodność z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Dzięki tej technologii przedsiębiorstwa nie tylko mogą skutecznie usunąć zalegające osady i optymalizować pracę instalacji, ale również obniżą koszty operacyjne i zmniejszą negatywny wpływ na środowisko.



Zdjęcia: EKOZUB Sp. z o.o.

***

Firma EKOZUB Sp. z o.o. powstała w 2011 roku. Swoją działalność prowadzi głównie w branży energetycznej oraz w wielu gałęziach przemysłu. Głównymi odbiorcami usług firmy EKOZUB są elektrownie, elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie systemów czyszczenia powierzchni ogrzewalnych kotłów oraz wymienników ciepła od strony spalin. Za pomocą technologii fali uderzeniowej rozwiązuje problemy eksploatacyjne związane z zawieszaniem się paliwa stałego, w układach odprowadzenia żużla oraz popiołów.

***

Kontakt

www.ekozub.pl

Magdalena Matusik

m.matusik@instytutwspieraniabiznesu.pl

Instytut Wspierania Biznesu Sp. z o.o.

www.instytutwspieraniabiznesu.pl 





Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »