Technologie » Komputery

IBM przedstawia nowy serwer mainframe przeznaczony do budowy bezpiecznej chmury hybrydowej

IBM przedstawił dzisiaj nowy serwer mainframe, dostarczając średnim przedsiębiorstwom wyższe bezpieczeństwo szyfrowania danych bez spowalniania wydajności systemu.

Nowy system, IBM z13s, jest stworzony i zoptymalizowany dla środowisk chmury hybrydowej i potrafi zabezpieczyć krytyczne dane oraz związane z nimi transakcje lepiej niż dotychczas. IBM ogłosił również nowe partnerstwa w zakresie bezpieczeństwa i wysoce zintegrowane innowacje dla mainframe'u:

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

·         Bezpieczeństwo wbudowane w sprzęt – nowy serwer z13s posiada zaawansowane mechanizmy akceleracji funkcji kryptograficznych wbudowane w nowy sprzęt, które pozwalają na szyfrowanie danych dwa razy szybciej niż poprzednie generacje, chroniąc informacje bez pogarszania wydajności.

·         Bezpieczeństwo rozbudowane o inteligentne algorytmy – IBM integruje technologię mainframe
z rozwiązaniami oprogramowania IBM Security, aby stworzyć bezpieczną bazę dla infrastruktury chmury hybrydowej. IBM oferuje także nową usługę Cyfrowej Analizy Bezpieczeństwa (Cyber Security Analytics), która pomoże identyfikować złośliwe zachowania poprzez zapamiętywanie zachowań użytkownika.

·         Rozszerzenie ekosystemów - IBM pracuje z liderami z branży bezpieczeństwa cyfrowego poprzez program partnerski „Ready for IBM Security Intelligence”, który ma pomóc dostarczyć przedsiębiorstwom rozwiązania i oferty stworzone dla konkretnych potrzeb klienta. Nowi partnerzy dla z Systems to BlackRidge Technology, Forcepoint (spółka z mieszanym kapitałem Raytheon
i Vista Equity Partners) i
RSM Partners.

Obeność współczesnego biznesu w świecie cyfrowym jest standardem, jednak rośnie też pewnego rodzaju uzależnienie od technologii cyfrowych. Dlatego rola bezpieczeństwa jest coraz bardziej istotna.  Typowe duże przedsiębiorstwo doświadcza rocznie nawet 81 milionów drobnych incydentów związanych
z bezpieczeństwem. Jest to spowodowane faktem, że firmy zwiększają interakcje ze swoimi klientami poprzez nowe formy komunikacji: internet, smartfony oraz aplikacje znajdujące się w chmurze. Analitycy branżowi IDC przewidują, że 80 procent przedsiębiorstw wprowadzi chmury hybrydowe przed 2017. Cyberprzestępcy już nie kradną danych a raczej manipulują nimi, aby osiągnąć określone korzyści. Serwer z13s dostarcza dostęp do serwisów API i mikrousług, które pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa danych przetwarzanych w chmurze hybrydowej.

Szybkie i bezpieczne przetrwarzanie transakcji jest od zawsze istotą platformy mainframe. Obecnie cecha ta pozwala klientom rozwijać ich cyfrowy biznes w środowisku chmury hybrydowej” - mówi Tom Rosamilia z działu IBM Systems.

Zwiększone bezpieczeństwo chmury hybrydowej

Infrastruktura chmury hybrydowej oferuje przewagę jeśli chodzi o elastyczność, ale może również wiązać się ze słabościami. Ponad połowa ataków pochodzi z wewnątrz, więc organizacje muszą zautomatyzować monitoring, wyeliminować błędy i ingerencję ludzką. Aby sobie z tym poradzić, IBM integruje mainframe
z rozwiązaniami IBM Security, które adresują zarządzanie tożsamościami użytkowników uprzywilejowanych, ochronę wrażliwych danych i zintegrowane bezpieczeństwo danych. Razem
z zSystems, te rozwiązania mogą pozwolić klientom stworzyć bezpieczeństwo end-to-end w ich środowiskach chmury hybrydowej.

Aby dowiedzieć się więcej o IBM Security, odwiedź stronę http://www.ibm.com/security, obserwuj @IBMSecurity na Twitterze lub przeczytaj blog IBM Security Intelligence

Aby dowiedzieć się więcej o IBM z Systems portfolio, odwiedź stronę http://www.ibm.com/systems/z/ lub blog IBM Systems. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IBM

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »