Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
II edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” to autorski projekt profesora Henryka Skarżyńskiego, który w 1992 roku jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
To również pomysł Profesora na pokazanie szerokiej publiczności talentów muzycznych osób przywróconych do świata muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie. W tym roku odbyła się już II edycja Festiwalu.
Do tegorocznej edycji Festiwalu wpłynęło ok. 150 zgłoszeń z całego świata. Ostatecznie, na początku lipca, do Polski przyjechało trzydziestu dwóch uczestników z kilkunastu krajów, m.in. z Ekwadoru, Chin, Kazachstanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch oraz Hiszpanii. Każdy z nich jest użytkownikiem implantu słuchowego, który umożliwia muzyczny rozwój.
Spośród wszystkich zgłoszonych uczestników Jury w skład, którego wchodzą: prof. Ryszard Zimak – przewodniczący, prof. Janusz Olejniczak, prof. Ryszard Karczykowski, Stanisław Leszczyński, Bogna Kowalska, Piotr Metz, Jacek Wójcicki, prof. Jerzy Stuhr, Monika Zalewska, Roman Czejarek, Vadim Brodski, Irena Santor, Grzegorz Wilk, Janusz Tylman, dr Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Jacek Wroński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, Johanna Pätzold wybrało podczas przesłuchań 10 osób, które wystąpiły podczas Finałowego Koncertu Galowego.
Oprócz laureatów podczas Koncertu wystąpili również zaproszeni Artyści – Goście, którzy również mieli problemy ze słuchem. Wystąpił, m.in. Maciej Miecznikowski – znany muzyk multiinstrumentalista, dr Alicja Węgorzewska-Whiskerd – światowej sławy śpiewaczka operowa, Jan Bukowski – uczeń Szkoły Muzycznej z pięknym barytonowym głosem, który miał problemy ze słuchem i został zoperowany w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Olivier Palmer – młody mężczyzna o nietypowym głosie, który urodził się niesłyszący. W koncercie wystąpił również Zespół Mayor Tom z Hiszpanii, dwoje z ubiegłorocznych laureatów festiwalu Estera Łabiga i Grzegorz Płonka oraz Johanna Pätzold, śpiewaczka operowa.
Gala finałowa Festiwalu była muzyczną opowieścią o wychodzeniu ze świata ciszy. Wydarzenie zostało uświetnione wspólnym odśpiewaniem hymnu festiwalu, który powstał do słów wiersza prof. Henryka Skarżyńskiego i muzyki napisanej przez prof. Krzesimira Dębskiego.
Organizatorem Festiwalu było Światowe Centrum Słuchu Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu przy wsparciu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Instytutu Narządu Zmysłów.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
Komentarze (0)