Moda » Odzież

Inauguracja Centrum Dystrybucyjnego Grupy Sanofi w Błoniu, k.Warszawy

Inauguracja Centrum Dystrybucyjnego Grupy Sanofi  w Błoniu, k.Warszawy
Zobacz więcej zdjęć »
W środę, 17 października, odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Dystrybucyjnego Grupy Sanofi, usytuowanego na platformie FM Logistic w podwarszawskim Błoniu.

Centrum gromadzi ok. 450 rodzajów produktów Grupy Sanofi. Realizuje dostawy do 57 hurtowni, 700 szpitali i około 300 aptek w całym kraju . Każdego dnia Centrum obsługuje około 87 palet z towarem, w wysyłkach paletowych oraz około 180 przesyłek paczkowych.

- „Scentralizowanie działalności dystrybucyjnej w podwarszawskim Błoniu było strategiczną decyzją Grupy Sanofi w Polsce. Dzięki niej możliwa będzie optymalizacja działalności dystrybucyjnej dla naszych klientów oraz zwiększenie efektywności działalności logistycznej a w konsekwencji zapewnienie pełnego wsparcia intensywnemu rozwojowi produktów naszej Grupy”, mówi Artur Maciąg, Dyrektor Działu Commercial and Supply Chain Grupy Sanofi w Polsce.

- Grupa Sanofi to wymagający i ważny klient. Konsekwentne rozszerzanie naszej współpracy jest dla nas  potwierdzeniem wysokiej jakości usług oferowanych przez FM Logistic i jednocześnie wzmacnia naszą pozycję firmy w sektorze usług logistycznych dla branży farmaceutycznej – mówi Piotr Sukiennik, Dyrektor Generalny FM Logistic w Polsce.

 

W oficjalnych uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział przedstawiciele zarządu obydwu firm.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Walawender. Kierownik Marketingu FM Logistic

awalawender@fmlogistic.com, 

tel. 605 56 37 37

 

FM Logistic jest założoną w 1967 r. francuską firmą, posiadającą 58 centrów logistycznych
w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Parzniew, Błonie, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Chorzów, i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szerokągamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób,a w całej Europie blisko 14.000. FM Logistic w Polsce, to 500 posiada ponad, 500 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i flotęa liczącą w sumie 2200 pojazdów.

Usługi logistyczne dla sektora farmaceutycznego FM Logistic rozwija na szeroką skalę od 2009 roku. Decyzja o wdrożeniu logistyki dla farmacji, pomimo związanych z tym ogromnych nakładów inwestycyjnych, okazała się dobrą strategią rozwoju firmy.

 

Informacje o Sanofi:

Sanofi jest globalnym dostawcą usług zdrowotnych, zaangażowanym w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi należą: Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, NepentesPharma, uznany w branży polski producent leków oraz dermo kosmetyków oraz Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 osób. Według danych IMS, Grupa Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Sanofi-Aventis Sp. z o.o. jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, a także członkiem PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.sanofi.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FM Logistic Polska
http://www.fmlogistic.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »