Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Inauguracja roku akademickiego w Tyszkiewiczu

Inauguracja roku akademickiego w Tyszkiewiczu
Zobacz więcej zdjęć »
W piątek 14 października odbyła się 19 już inauguracja roku akademickiego w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza - najstarszej niepublicznej uczelni w regionie.

Co zaskakujące, przez całą uroczystość, na tej nastawionej przecież na kształcenie praktyków uczelni, wyczuwało się atmosferę renesansowego humanizmu. Z tradycyjnych przemówień przebijała troska o przyszłych studentów i optymizm - wiara, że dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym na uczelni dadzą sobie radę w późniejszym zawodowym życiu.

Trwająca ponad 2 godziny inauguracja autentycznie przykuła uwagę przyszłych studentów. Nie bez znaczenia były również rewelacyjne popisy chóru akademickiego „Gloriam Dei” kierowanego przez dr Aleksandrę Zeman.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza rozpoczął Rektor Uczelni dr Jerzy Chrystowski. Przywitał przybyłych gości, m. in.: Krystynę Tyszkiewicz, Mirosławę Nykiel, Grażynę Staniszewską, przedstawicieli innych uczelni wyższych. W swoim przemówieniu - skierowanym przede wszystkim do przyszłych studentów, podkreślił, że czas wieloletniej pracy na uczelni obfituje zarówno w obowiązki jak i przyjemności. Zapewnił, że nadrzędnym celem pracy kadry uczelnianej jest doprowadzenie studentów do szczęśliwego finału - tytułów inżyniera, architekta i licencjata. Co w połączeniu z prestiżem BWS da im dobrą pozycję na wymagającym rynku pracy. 

Ewa Madoń, Kanclerz Uczelni, zwróciła uwagę na jakość i warunki nauki na bielskiej uczelni. Podkreśliła, że są one bardzo dobre - między innymi dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Pani Kanclerz przedstawiła możliwości jakie dają środki unijne - dzięki nim studenci uczestniczą w płatnych stażach, konferencjach, wyjazdach naukowych, mają do dyspozycji platformę e-learningu i doskonale wyposażone pracownie dydaktyczne.

Po przemówieniach odbyła się uroczysta immatrykulacja nowych studentów, odśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur”. Świeżo upieczeni studenci wysłuchali pierwszego wykładu „Dylematy edukacji przedsiębiorczości - nauka czy praktyka”, który wygłosił prof. Jan Klimek ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wykładowca podkreślił jeszcze raz wagę i wartość jaką mają dla młodych ludzi lata studiów. Zachęcał ich do czerpania pełnymi garściami intelektualnych zysków z kontaktów z pracownikami uczelni. Stwierdził, że dzięki temu w przyszłości absolwenci odpowiednio ułożą sobie życie. O co chyba tak naprawdę wszystkim studiującym chodzi…Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Witold Barłóg

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »