Firma » Finanse
Internauci wymienili 10 mln złotych w Walutomacie
Walutomat.pl to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Waluty wymieniane są po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co pozwala na oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Średnia wartość pojedynczej transakcji wynosi ok. 2000 złotych. Internauci wymieniają najchętniej euro i dolary amerykańskie. Powoli rozpędu nabiera również wymiana funtów brytyjskich, których przez Walutomat przechodzi od kilku do kilkunastu tysięcy dziennie.
- Z Walutomatu korzystają głównie osoby fizyczne zarabiające w euro i dolarach oraz firmy importujące towary m.in. z Chin. Obserwujemy też napływ emigrantów wymieniających funty zarobione w Wielkiej Brytanii – mówi Adrian Łaźniewski rzecznik prasowy Walutomatu. – Liczymy, że pojawią się też u nas klienci wymieniający franki szwajcarskie, które poszukiwane są przez osoby posiadające kredyty w tej walucie – dodaje.
Z serwisu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Konieczne jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które mają zostać wymienione.
Walutomat umożliwia wymianę dolarów amerykańskich, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. Twórcy serwisu planują poszerzenie oferty o kolejne waluty w niedalekiej przyszłości. Planowane jest również rozszerzenie oferty banków, których konta obsługiwane są bez konieczności ponoszenia kosztów przelewów.
Korzystanie z systemu jest bezpłatne. W przyszłości twórcy serwisu zamierzają wprowadzić opłaty. Ich wysokość nie wpłynie jednak znacząco na opłacalność używania tego narzędzia. Obecnie użytkownicy ponoszą jedynie koszty związane z przelewami, które można wyeliminować zakładając konto w jednym z banków, w których konto ma operator.
Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco Sp. z o.o. . Serwis działa na rynku od połowy listopada 2009 roku.
Więcej informacji na stronie serwisu.
Nadesłał:
dotpr
|
Komentarze (0)