Firma » Biznes

Itella Information rozszerza swoje usługi IT na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią

Itella Information rozszerza swoje usługi IT na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią
Zobacz więcej zdjęć »
W styczniu br Miikka Savolainen objął stanowisko Prezesa Itella Information Sp. z o.o, polskiej filii międzynarodowej korporacji Itella Information z siedzibą w Espoo w Finlandii.

Savolainen odpowiada również za sprzedaż Itella Information w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w takich krajach jak Austria, Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia oraz w Polsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na rynkach Europejskich, Itella Information świadczy usługi outsoursingowe związane z procesem fakturowania oraz administracją finansową w firmach. Firma Itella ma już silną pozycję w Skandynawii, krajach nadbałtyckich i w Niemczech. Wiosną 2009 roku rozpoczęła również działalność w Rosji. Warszawski ośrodek funkcjonuje jako europejskie centrum operacyjne w zakresie digitalizacji. W Polsce ma miejsce część procesu digitalizacji operacji klientów z innych krajów, w których działa Itella.

Firma Itella rozszerzyła swoją działalność na Polskę w 2008 roku poprzez zakup firmy BusinessPoint S.A, polskiej spółki specjalizującej się w druku i zarządzaniu dokumentacją, jednego z największych tego typu dostawców usług w Polsce. Obecnie zatrudnia 250 osób, a jej siedziba mieści się w Warszawie. W Polsce, Itella Information posiada długą listę klientów, a wśród nich są PGNiG, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) czy Canal+.

"Itella Information jest prekursorem usług fakturowania elektronicznego (e-invoicing) oraz innych usług świadczonych drogą elektroniczną (e-services). W Polsce posiadamy bardzo nowoczesną jednostkę produkcyjną, która obsługuje również naszych klientów skandynawskich. Wraz z ogromnym potencjałem, jaki oferuje polski rynek, największy w Europie Środkowo-wschodniej naszym celem jako grupy biznesowej jest stać się partnerem numer jeden w dziedzinie procesów fakturowania w Europie" mówi Savolainen. "W wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, posługiwanie się fakturami w formie elektronicznej nie jest jeszcze powszechne, a skanowanie i drukowanie odbywa się wewnątrz firmy. Z drugiej strony, bardzo szybki rozwój usług elektronicznych jest możliwy w tych krajach," zwraca uwagę Savolainen.

"Usługi IT to potężny nowy obszar, gdzie możemy pokazać nasze skandynawskie „know-how". Długie doświadczenie firmy Itella w Skandynawii, krajach nadbałtyckich i w Niemczech rozszerza się obecnie na nowe obszary i regiony" mówi Savolainen.

W Polsce, Rosji oraz innych krajach Europy Środkowej, Itella Information świadczy podstawowe usługi takie jak skanowanie faktur zakupowych oraz drukowanie faktur sprzedażowych według formatu obowiązującego w danym kraju. Dla klientów w wielu różnych krajach, działania w zakresie drukowania i skanowania zostały scentralizowane w Bratysławie (Słowacja). W obecnej chwili, podobne centrum powstaje w Rumunii.

W całej Europie firma Itella skanuje rocznie ponad 120 milionów dokumentów. Ponadto, przetwarza około 250 milionów transakcji elektronicznych. Firma Itella Information określiła swoją strategię ekspansji zgodnie z potrzebami rynku.

Informacje o Itella Information              

Itella Information jako lider w zakresie elektronicznych procesów fakturowania w Europie pomaga firmom zwiększyć efektywność procesów przepływu informacji finansowych. Wśród oferowanych usług znajdują się rozwiązania służące efektywnemu przetwarzaniu faktur przychodzących, jak również ekonomiczna kosztowo ich dystrybucja w formie elektronicznej lub papierowej. Itella Information działa w 15 krajach europejskich i zatrudnia około 2 000 specjalistów. Jej siedzibą mieści się w Espoo w Finlandii. Sprzedaż netto w 2008 roku osiągnęła wartość 247 milionów EURO. Grupa biznesowa Itella Information jest częścią Itella Group.

Informacje o Itella Group

Itella Group dostarcza rozwiązania do zarządzania przepływem informacji i produktów. Itella działa w dziedzinie usług pocztowych, logistyki informacji oraz logistyki w krajach północnej i środkowej Europy, jak również w Rosji. Grupa zatrudnia 31 700 pracowników. W 2008 roku wartość sprzedaży netto osiągnęła 1,953 miliarda EURO. Siedziba Itella Group znajduje się w Helsinkach (Finlandia). Serwisy związane z przepływem i logistyką informacji są dostarczane pod marką Itella, zaś usługi pocztowe działające pod marką Posti (Fińska Poczta) skierowane są do odbiorców korporacyjnych i indywidualnych w Finlandii. Itella Group jest spółką skarbu państwa. Więcej informacji na stronie http://www.itella.fi/group/english.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »