Technologie » Telekomunikacja

Jabra – przyszłość jest dzisiaj

Według analityków Gartnera do 2020 charakter pracy ulegnie zmianie. Obserwacje specjalistów Jabra wskazują, że wiele z tych zmian już następuje i firma ma dla nich gotowe rozwiązania.

Gartner, czołowa firma badawcza specjalizująca się w technologiach informatycznych pod koniec ubiegłego roku ogłosiła 10 zmian w charakterze pracy, na które powinny się przygotować przedsiębiorstwa na świecie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jabra, wiodąca marka innowacyjnych zestawów słuchawkowych, po przeanalizowaniu tych zagadnień przekonuje, że wiele z nich jest już rzeczywistością. Młodsi pracownicy na co dzień pracują w spontanicznie tworzonych grupach roboczych oraz coraz rzadziej przebywają w biurze i odbywają w nich spotkania.

„Nie można przecenić znaczenia zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych” — powiedział dyrektor generalny Jabra, Mogens Elsberg. — „Od kilku lat obserwujemy stały wzrost liczby tzw. wirtualnych biur, czyli pracy z dala od pracodawcy i klienta. Stąd też coraz wyższy popyt na usługi i sprzęt telekomunikacyjny ułatwiający pracę zespołową na odległość. Możliwość natychmiastowego organizowania audio- i wideokonferencji w dowolnym miejscu i czasie stała się koniecznością.”

10 zmian w charakterze pracy według analityków firmy badawczej Gartner

1. De-rutynizacja pracy (De-routinization of work)– wprowadzenie elementu ludzkiego i interaktywnego do zachodzących w pracy procesów. Rezultatem staną się odkrycia i innowacje, a także zespołowość, przywództwo i nauka.
Nierutynowych czynności nie można zautomatyzować.
2. Grupy robocze (Work swarms) – praca w zespołach powstających na potrzeby danego zadania z pracowników, którzy niekoniecznie wcześniej się znali i/ lub współpracowali.
3. Słabe więzi (Weak links) – praca z ludźmi, których zna się słabo lub w ogóle, a ich „listem polecającym” są osoby, które my znamy.
4. Praca zespołowa (Working with the collective) – firmy będą musiały rozpoznać i móc współpracować z grupami nieformalnymi, które je otaczają, bez możliwości kontrolowania ich.
5. Planowanie robocze (Work sketch-ups) – procesy w pracy będą powstawać „z doskoku” i wśród grup nieformalnych. Wiąże się to z pracą projektową.
6. Praca spontaniczna (Spontaneous Work) – praca wcześniej nie planowana, której efektem mogą być całkiem nowe pomysły, wzory i modele.
7. Symulacje i eksperymenty (Simulation and experimentation) – pracownicy będą wchodzić w interakcje z danymi, a także stale nimi manipulować tak, że świat, na który patrzą, będzie się na bieżąco zmieniać.
8. Wrażliwość na wzorce (Pattern sensitivity) – powstanie specjalnych jednostek w przedsiębiorstwach, wykrywających całkiem nowe wzorce i wykorzystujące to w rozwoju firmy.
9. Wielopołączeniowość (Hyperconnected) – ludzie i firmy będą ze sobą tak połączeni, że nikt nie będzie mógł wszystkiego kontrolować.
10. Moje miejsce (My place) – wirtualizacja miejsc pracy.

Potrzeba komunikacji

Każda z powyższych zmian będzie wymagać sprawnej i natychmiastowej możliwości komunikacji pomiędzy różnymi grupami pracowników, nierzadko bardzo rozproszonymi w przestrzeni. Zespoły będą formować się i rozwiązywać, praca będzie wykonywana w wielu biurach, a formalne i nieformalne relacje będą przekraczać granice przedsiębiorstw.

„Dostrzegamy rosnący popyt na rozwiązania typu Unified Communication, które upraszczają pracę zespołową poprzez połączenia głosowe, pocztę e-mail, monitorowanie obecności, natychmiastową wymianę wiadomości oraz konferencje. Jabra na bieżąco odpowiada na to zapotrzebowanie dostarczając urządzenia umożliwiające prostą i natychmiastową komunikację niezależnie od miejsca i czasu” – tłumaczy Dariusz Rzeszotarski, Business Development Manager & UC Specialist, Jabra. – „Mając świadomość takich zjawisk, jak grupy robocze czy wielopołączeniowość oferujemy takie urządzenia, jak Jabra SPEAK 410. Lekki i nieduży przenośny zestaw konferencyjny, który zamieni każde pomieszczenie w salę konferencyjną.”

Wirtualne spotkanie w 7 sekund

Grupy robocze z gartnerowskiej prognozy to dobry przykład sytuacji, gdzie niezwykle istotne są  natychmiastowe połączenia. „Jak już wspomniano, będą się one tworzyć błyskawicznie – w celu rozwiązania problemu i rozpraszać równie szybko, funkcjonując skutecznie tylko wtedy, gdy znajdzie się efektywny sposób połączenia osób w różnych lokalizacjach. Dlatego też możliwość zorganizowania wirtualnego spotkania w zaledwie 7 sekund, jaką daje Jabra SPEAK 410, jest niezwykle istotna.” – tłumaczy Dariusz Rzeszotarski. – „Przyszłość komunikacji stawia przed nami co najmniej tak wiele wyzwań, jak obecnie. Istotne jest by je ujarzmiać – a narzędzia już mamy.”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »