Gospodarka » Żywność
Jak cieszyć się Bożonarodzeniowymi smakołykami bez wyrzutów sumienia?
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kluczem do rozsądnego patrzenia na czas świąt jest przede wszystkim nastawienie się na jakość wspólnego czasu z ludźmi, których lubimy, cenimy, kochamy. Spokój, zwolnienie, radość - czy nie brzmią motywująco? Z pewnością tak, ale musimy się do tego bardziej przyłożyć. W czasie świątecznym nie chodzi o zasiadanie przy suto zastawionym stole i jedzenie aż po dyskomfort w trawieniu. Minimalizm jest tu zdecydowanie najlepszą formą uciechy. Z pojęciem tym wiąże się również to, jakie składniki wykorzystamy do potraw lub na przekąski.
Kuchnia polska w swoich propozycjach wykorzystuje wiele dobroczynnych składników, takich jak suszone owoce, orzechy czy nasiona oleiste. W niektórych regionach Polski morele czy żurawinę dodaje się również do posiłków wytrawnych, m.in. z rybami. Bożonarodzeniowe smakołyki zawierają wiele zdrowych komponentów, np. kluski z makiem, kutia, kasza ze śliwkami, makowce. Nie dość, że takie potrawy smaczne to jeszcze można je naprawdę szybko przyrządzić! Do makaronu ale i wybornego makowca świetnie nadaje się masa makowa z bakaliami HELIO. Taka standardowa porcja klusków z makiem czy właśnie makowca do czarnej kawy będzie rozkosznym akcentem podczas rozmów z bliskimi.
Najmłodszym biesiadnikom można proponować suszone owoce z linii HELIO SoSoft, czy też degustację kutii HELIO, gdzie głównymi atrakcjami są: mak i bakalie. A kto nie lubi kompotu z suszu? Ten nie próbował go przygotować z suszem HELIO! Warto pamiętać, że bakalie to zbawienne dla jelit źródło błonnika, ale składników, takich jak żelazo, potas, witaminy z grupy B i korzystnych tłuszczów wspomagających zdrowie mózgu.
W dbałości o sylwetkę, nastrój, dobre samopoczucie liczy się jakość składników i umiar w ich spożyciu. Postawmy na cenny, jedyny taki czas w roku, a będziemy z lekkością oraz satysfakcją iść ku nowemu!
Piśmiennictwo:
Ciemniewska-Żytkiewicz H., Krygier K., Bryś J., Wartość odżywcza orzechów oraz ich znaczenie w diecie.
Malinowska E., Szefer P. (2007). Badanie zawartości niezbędnych składników mineralnych w orzechach, migdałach i suszonych owocach. Roczniki PZH, 58(1), 339-343
Uzundumlu A., Karabacak T., Abdifatah A., Apricotproductionforecast in countries for 2018-2025
Nadesłał:
marta.skibinska@efektpr.pl
|
Komentarze (0)