Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak dojść do siebie po świątecznym obżarstwie?

Twarde lądowanie po świętach? Nadmierne kilogramy? Poczucie winy za świętowanie bez umiaru? Mariusz Budrowski, współtwórca projektu Odmładzanie na Surowo i organizator Witariady 2024 radzi, co zrobić, by skutecznie zmierzyć się z konsekwencjami nadmiernego obżarstwa podczas świąt.

Obudź się! Święta się skończyły, ale przed Tobą kolejny piękny tydzień. Zadbaj więc o siebie i wróć do formy, zaczynając już od teraz. Przede wszystkim uwierz w to, że powrót do zdrowego trybu życia

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

i równowagi żywieniowej JEST MOŻLIWY – jeśli tylko chcesz. Zamiast stosowania restrykcyjnej diety – skup się na zdrowym, zrównoważonym żywieniu.

Poniżej kilka wskazówek, jak dojść do formy po świątecznym szaleństwie.

  • Zjadaj mniej, nie objadaj się – jedz tylko tyle, ile potrzebujesz, nie podjadaj między posiłkami.
  • Ogranicz spożywanie ciężkostrawnych potraw - unikaj ciężkostrawnych, tłustych i wysokokalorycznych potraw. Skoncentruj się na lekkich posiłkach, bogatych w warzywa i owoce. 
  • Wznów aktywność fizyczną - regularna aktywność fizyczna pomoże przyspieszyć metabolizm i poprawi ogólne samopoczucie. Zacznij od łagodnych ćwiczeń, takich jak spacery, joga czy pływanie, a następnie stopniowo zwiększaj intensywność treningów.
  • Pij wodę - picie odpowiedniej ilości wody pomaga oczyścić organizm z toksyn i przywrócić równowagę płynów w organizmie.   
  • Ogranicz spożycie alkoholu - jeśli nadmiernie spożywałeś alkohol podczas świąt, ogranicz jego spożycie w kolejnych dniach. Alkohol może prowadzić do odwodnienia organizmu i zaburzeń trawienia.
  • Zadbaj o zdrowy sen - regularny i wystarczający sen jest kluczowy dla regeneracji organizmu. Postaraj się wrócić do regularnego harmonogramu snu i unikaj długich okresów bez snu.
  • Zdrowe przekąski - jeśli odczuwasz ochotę na przekąski, sięgnij po zdrowe opcje, takie jak owoce, warzywa, czy orzechy. 
  • Zastanów się, co Ci służy, a co nie służy i staraj się wyeliminować to drugie ze swojego życia – krok po kroku lub szybkim cięciem – jak wolisz 
  • Poszukaj inspiracji wokół siebie – możesz znaleźć je w książkach, w internecie, np. na kanale Odmładzanie na Surowo, a także na różnego rodzaju wydarzeniach, np. na Witariadzie – kolorowym festiwalu pełnym zdrowia i dobrej energii, który odbędzie się 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie pod Warszawą.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Michał Ogrodowczyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »