Firma » Finanse
Jak działa kantor kryptowalut? Jak kupić Bitcoina w 5 minut?
Zobacz więcej zdjęć » |
Krótka historia Bitcoina
Historia pierwszej wirtualnej monety sięga nieco dalej niż pomysł na Bitcoina. Postuluje się, że pionierem był informatyk David Chaum, który pod koniec lat 80. opracował pierwszy system wirtualnych płatności przy pomocy DigiCash. Założeniem tej waluty, miała być całkowita niewykrywalność, co pozbawiłoby kontroli nad płynnością waluty. Pomysł korzystał z tzw. ślepego podpisu, co sprawiało, że bank dostawał informację wyłącznie o wymienionej kwocie, jednak nie miał dostępu do wiedzy na temat ich wydawania. Dlatego też pomysł nie przetrwał zbyt długo, jednak zapisał się na kartach historii.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Model, na którym opierał się pierwszy pomysł wirtualnej waluty, posłużył jako podwaliny do stworzenia Bitcoina. W roku 2009 Satoshi Nakamoto opracował innowacyjną walutę, która była całkowicie wirtualna, nieznająca żadnych granic i dostępna wszędzie tam, gdzie sięgał Internet. Jedyną różnicą było zastosowanie technologii blockchain, która można najprościej powiedzieć, przechowuje dane o transakcjach Bitcoina, które można przechowywać w prywatnych portfelach lub publicznych depozytach. Korzyści płynące z ominięcia banków i urzędów to przede wszystkim:
- uniknięcie kosztownych prowizji,
- ominiecie limitów czasowych,
- ominięcie ograniczeń technologicznych.
Bitcoin jest całkowicie bezpieczny, ponieważ part jest na matematyce i kryptografii, a kod uniemożliwia sztuczne dodrukowywanie, blokowanie czy fałszowanie kryptowaluty. Bitcoin jest anonimową, w pełni transparentną walutą, jednocześnie całkowicie funkcjonalną.
Pierwsze kroki, czyli gdzie i jak kupić BTC
Wielu obecnych krytyków blockchain postuluje o istnieniu problemów związanych ze skalowalnością. Dotyczą one ograniczeń transakcji, które jest w stanie przetwarzać sieć. Obecnie jest to siedem transakcji na sekundę, a limit wielkości bloku wynosi 1 MB. Skutkuje to tym, że przy większym obciążeniu sieci automatycznie wzrastają opłaty transakcyjne.
Dlatego też stworzono Lightning Network, czyli błyskawiczną sieć Bitcoina. Rozwiązanie to oferuje wykonywanie praktycznie bezpłatnych i co ważniejsze ekspresowych płatności przy użyciu kryptowaluty. Lightning Network opiera się na grupowaniu transakcji w partie, które przeprowadzane są poza łańcuchem, a następnie okresowo synchronizowane z blokami Bitcoina.
Pierwszym krokiem w samodzielnym posługiwaniu się kryptowalutą jest założenie indywidualnego wirtualnego portfela, w którym będzie przechowywany Bitcoin. Bitcoina można przetransferować do wybranej aplikacji deskopowej lub też webowej, chociaż w ostatnich czasach co raz więcej użytkowników składnia się do korzystania z aplikacji mobilnych lub tzw. portfeli sprzętowych w formie USB. Gdy już masz własny portfel, trzeba by było go czymś zapełnić. Tu z pomocą przychodzą kantory kryptowalut, gdzie szybko i bezpiecznie zaopatrzysz się w Bitcoina. Korzystanie z wirtualnego kantora kryptowalut jest łatwe i bardzo intuicyjne. Wchodzisz, w następnym kroku zlecasz wymianę polskich złotówek na Bitcoina i po chwili możesz cieszyć się z pierwszej transakcji. Kantor to szybki sposób na zakup kryptowaluty i zasinienie swojego portfela.
Wymiana złotówek na Bitcoina lub odwrotnie dzięki kantorom zajmie tylko chwilę, mniej więcej tyle, co zlecenie wykonania zwykłego przelewu. Kantory kryptowalut, aby zapewnić płynność transakcji, zazwyczaj korzystają z możliwości szybkich płatności, dzięki czemu pieniądze lub Bitcoina dostajesz niemal od razu. Jedyne co musisz zrobić to wybrać kantor, określić parametry transakcji, tzn. rodzaj waluty i wybrana kwota, a następnie wykonać przelew na wskazane przez kantor konto. Istnieje wiele możliwości wpłaty pieniędzy na konto: zwykły przelew, szybkie płatności, a nawet przekaz pocztowy. Następnie przekazane środki finansowe zostaną przekonwertowane na kryptowalutę i wpłacone do portfela kryptowalut.
Ciekawostką jest, że w dużych miastach takich jak: Warszawa, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Katowice czy Kraków działają już stacjonarne punkty, w których zyskujesz możliwość zakupu kryptowaluty za gotówkę.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wirtualny, czy stacjonarny kantor, jest to szybki i bezpieczny sposób na zakup Bitcoina.
Źródła: zaradnyfinansowo.pl, odkryjbitcoin.pl
Nadesłał:
Artykuł zewnętrzny
|
Komentarze (0)