Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Jak fotografować architekturę? Bryła i światło w fotografii

Jak fotografować architekturę? Bryła i światło w fotografii
Zobacz więcej zdjęć »
Fotografowanie wieży Eiffla czy Big Bena to obowiązkowy punkt programu w Paryżu i Londynie. Wykonanie niebanalnego zdjęcia architektury to jednak wyzwanie. Specjalista w tej dziedzinie - Leszek Szurkowski - podczas warsztatów Akademii Nikona zdradzi tajniki fotografii architektury.

Jak ujarzmić bryłę i detale, aby pokazać osobowość budowli? Jak poradzić sobie z trudnym światłem ciekawych wnętrz? O fotografowanie architektury otarł się prawie każdy miłośnik fotografii. Zagłębiając się w ten temat, chcemy odejść jak najdalej od prostej “reprodukcji” budynku. Na drodze do ciekawych kadrów czekają na nas, punkt i kąt widzenia, perspektywa, kompozycja, oświetlenie i wybór pory dnia, głębia ostrości, barwa, – nauka robienia zdjęć architektury polega na tym, by zrozumieć, że właśnie te pozornie oczywiste kwestie stanowią największe wyzwanie.

 

Jak fotografować współczesne budynki, a w jaki sposób oddać na zdjęciach ornamentykę historycznych budowli? Jakie proporcje kadru wybrać aby najlepiej oddać istotę obiektu architektonicznego? Jak odejść od pocztówkowego obrazowania i stworzyć opowieść o jednym budynku? Jak uniknąć tzw. „efektu walących się ścian”? – na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi na dwudniowych warsztatach Akademii Nikona – Spacery architektoniczne - Wrocław. Podczas warsztatów, uczestnicy poznają techniki fotografowania architektury oraz nauczą się dobierać odpowiednie  parametry sprzętu, optyki i akcesoriów niezbędnych do wykonania danego projektu. Zapoznają się również z podstawami edycji w danym temacie. Zajęcia poprowadzi specjalista  fotografii architektury – Leszek Szurkowski – autor zdjęć i koncepcji wizualnej  nagrodzonej Piórem Fredry książki „Secesja wrocławska”.

 

Więcej informacji o kursie i fotografie:

http://www.akademianikona.pl/warsztaty/34/spacery-architektoniczne-wroclaw/

http://www.akademianikona.pl/wykladowcy/5/leszek-szurkowski/

 

Przed zajęciami warto również zapoznać się z video poradnikiem:

-        Perspektywa - http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/perspektywa

-        Fotografowanie nocą - http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/fotografowanie_noca

-        Środki wyrazu, część I Sprzęt - http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/srodki_wyrazu_czesc_1_sprzet

-        Środki wyrazu, część II Oprogramowanie - http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/srodki_wyrazu_czesc_2oprogramowanieRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

walk&talk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »