Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Jak napisać dobrą pracę licencjacką?

Jak napisać dobrą pracę licencjacką?
Zobacz więcej zdjęć »
Dzisiaj większość młodych osób decyduje się na studia po ukończeniu szkoły średniej. panuje bowiem powszechne przekonanie, że jest to najlepsza droga do znalezienia w przyszłości dobrej pracy, która zapewni dostatnie życie.

Młodzi ludzie wybierają różne kierunki, często kierując się zapotrzebowaniem na konkretne zawody, ale najczęściej wybór wynika przede wszystkim z pasji i zainteresowań. Kończąc studia pierwszego stopnia, zmuszeni są do złożenia pracy licencjackiej, a następnie jej obrony. Dla osoby, która poświęciła trzy lata na faktyczną naukę i zdobywanie wiedzy, taka praca nie powinna stanowić najmniejszego problemu. Trzeba jednak pamiętać, że coraz częściej uczelnie i sami promotorzy studentów oczekują od nich tego, że prace licencjackie będą pracami badawczymi. Oznacza to, że student musi najpierw samodzielnie przeprowadzić badania, aby móc potwierdzić tezę zawartą w swojej pracy, lub jej zaprzeczyć. Pierwszym krokiem jest więc opracowanie odpowiedniej hipotezy, a następnie należy przystąpić do badań.Co to znaczy, że praca ma być badawcza?

Większość uczelni dość liberalnie podchodzi do tego, o jakiej tematyce bronione będą w danym roku prace licencjackie. Ważne jest to, aby tematy nie powtarzały się w ramach jednego rocznika oraz były ściśle związane z kierunkiem studiów realizowanym przez studenta. Musi on przeprowadzić badania na dany temat, aby móc później na nich oprzeć swoją pracę i opisać znaczenie ich wyników. W zależności od kierunku studiów, takie badania można prowadzić w różny sposób. Niekiedy jest to zwykła anonimowa ankieta na dużej grupie osób, która pozwala już na określenie konkretnych tendencji w danej materii. Studenci, którzy mają problem z opisaniem swoich badań i ubraniem w słowa tego, co chcieliby przekazać, chętnie korzystają z firm takich jak prywatnypromotor.pl, które oferują im możliwość napisania całej pracy lub jej części. Takie firmy cieszą się obecnie dużą popularnością, ponieważ studenci przyznają, że wolą zapłacić komuś za napisanie pracy licencjackiej, a sami w tym czasie zajmują się swoją karierą zawodową.Czy napisanie pracy zajmuje wiele czasu?

Trzeba pamiętać o tym, że na różnych wydziałach prace licencjackie mogą mieć całkowicie inną długość. Poza tym, wymagania poszczególnych promotorów są również skrajnie różne. Jeżeli temat jest prosty, a badania nie są skomplikowane, taką pracę z powodzeniem można napisać w ciągu dwóch – trzech tygodni. Większość studentów przyznaje jednak, że napisanie pracy licencjackiej zajęło im do kilku miesięcy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »