Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak naturalnie walczyć z nałogami?

Jak naturalnie walczyć z nałogami?
Zobacz więcej zdjęć »
Prawdopodobieństwo, że dotknie nas problem nałogu jest bardzo duże. W końcu nie trzeba wiele, aby mieć styczność z papierosami, czy alkoholem.

Z palacza tylko na imprezach z łatwością możemy stać się typowym "jedna paczka dziennie" palaczem.
Walka z nałogiem jest trudna. Na tyle trudna, że wielu nigdy nie udaję się pokonać danego uzależnienia. Czy jest jakiś sposób, aby sobie pomóc, najlepiej w naturalny sposób?

Odwyk z naturą?

Na dalekim wschodzie, a konkretniej w Chinach, Japonii i Korei, rośnie roślina, która posiada niezwykłe właściwości, szczególnie interesujące dla wszystkich, którzy każdy kolejny dzień zaczynają od rozpoczęcia na nowo walki ze swoim uzależnieniem.
Kudzu, a dokładnie korzeń kudzu, posiada silne właściwości lecznicze, które niezwykle pozytywnie wpływają na wiele aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu. Zaobserwowano bezpośredni wpływ korzenia kudzu na:

- łagodzenie objawów menopauzy,
- uśmierzanie bólu głowy,
- obniżanie ciśnienia tętniczego,
- regulacje procesów trawiennych.

Poza tym korzeń kudzu wykazuje działanie antynowotworowe i poprawiające wygląd skóry. Jednak najciekawszym jego działaniem jest bardzo skuteczne wspomaganie osób uzależnionych w walce z ich nałogiem.

Korzeń kudzu i jego działanie odwykowe

Uzależnienie jest stanem niezwykle trudnym do przezwyciężenia. W naszym mózgu zachodzą reakcje chemiczne, które w przypadku podjęcia walki z nałogiem, potrafią sprawiać nawet fizyczny ból. Kudzu jest rośliną, która poprzez swoje naturalne właściwości wspomaga organizm w procesie odtruwana i odstawiania substancji od której jest uzależniony.
Stosowany w terapii odwykowej korzeń kudzu wykazuje działanie:

- zmniejszające stres i pomagające go kontrolować,
- redukujące zmęczenie i napięcie,
- poprzez stymulacje organizmu do produkcji dopaminy i serotoniny, poprawiające nastrój.

Innymi słowy, kudzu wpływa na nasz organizm w dokładnie ten sam sposób co używka np. papieros. Osoba uzależniona po zapaleniu papierosa również odczuwa zadowolenie wynikłe z produkcji serotoniny i dopaminy, poziom jej stresu malenie wraz z odczuwalnym zmęczeniem. Organizm otrzymuje naturalny substytut, który wywołuje podobny efekt w organizmie, co znacznie ułatwia proces odstawienia.

Jak zażywać kudzu?

Kudzu najlepiej jest zażywać w formie tabletek. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma. Tabletki kudzu bez najmniejszego problemu kupimy w każdym sklepie zielarskim, ze zdrową żywnością, lub też w aptece
Kudzu jest rośliną z powodzeniem wykorzystywaną we wielu klinikach odwykowych, jest to skuteczny i sprawdzony środek.

Źródło: Sklep ekologiczny onlineRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »