Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak po traumie odzyskać poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele?

Książka "Strach ucieleśniony" Bessela van der Kolka to kompendium współczesnej wiedzy na temat traumy. Jej premiera jest zaplanowana na 9 maja 2018. Książka adresowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i każdego, kto spotkał się w swoim życiu z traumą.

"Strach ucieleśniony" to najważniejsza książka o traumie i terapii traumy. Jest ona jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej.
Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.

 Dlaczego jest to najważniejsza książka o traumie i terapii traumy?

1. Książka jest całkowicie skupiona na pacjentach (ze współczuciem). To oni są źródłem wiedzy i inspiracji!


2. Autor łączy niesienie pomocy potrzebującym z prowadzeniem badań naukowych w najbardziej zaawansowanej postaci (neuronauka, psychopatologie rozwojowe, neurobiologia interpersonalna).


3. Publikacja pokazuje rozległą panoramę najskuteczniejszych metod terapeutycznych, a jej autor nie jest wyznawcą tylko jednej (własnej) metody.

 4. Odważnie i bezkompromisowo przekracza granice oficjalnej medycyny (pokazując jej ograniczoność) i wkracza w takie dziedziny jak joga, uważność (mindfulness), EMDR, taniec i teatr.


5. Świetnie opowiedziana (dlatego też świetnie się ją czyta) – jako podróż, w którą zabiera nas autor przedstawiając historię terapii traumy na przestrzeni ostatnich 40 lat.

Bessel van der Kolk
Amerykański psychiatra, urodzony w Holandii w 1943. Ekspert w dziedzinie badań nad traumą i leczenia zaburzeń posttraumatycznych. Pionier w neurobiologicznych badaniach mózgu. Wielki propagator łączenia dyscyplin nauki, sztuki i najnowszej metodologii terapii traumy, zwłaszcza neuropsychologii oraz podejścia somatopsychicznego, w procesie odzyskiwania pełni zdrowia i radości życia. Uznany klinicysta i wykładowca, profesor psychiatrii na wydziale medycyny Uniwersytetu w Bostonie, dyrektor medyczny w tamtejszym Centrum Leczenia Traumy. Jeden z pierwszych lekarzy rozpoznających i leczących traumę weteranów wojennych. Współtwórca kryteriów Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD, Post Traumatic Syndrom Disorder) oraz kryteriów Posttraumatycznych Zaburzeń Rozwojowych (DTD, Developmental Trauma Disorder).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kamil.nowelli

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 118284 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )