Społeczeństwo » Społeczeństwo
Jak po traumie odzyskać poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele?
"Strach ucieleśniony" to najważniejsza książka o traumie i terapii traumy. Jest ona jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej.
Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dlaczego jest to najważniejsza książka o traumie i terapii traumy?
1. Książka jest całkowicie skupiona na pacjentach (ze współczuciem). To oni są źródłem wiedzy i inspiracji!
2. Autor łączy niesienie pomocy potrzebującym z prowadzeniem badań naukowych w najbardziej zaawansowanej postaci (neuronauka, psychopatologie rozwojowe, neurobiologia interpersonalna).
3. Publikacja pokazuje rozległą panoramę najskuteczniejszych metod terapeutycznych, a jej autor nie jest wyznawcą tylko jednej (własnej) metody.
4. Odważnie i bezkompromisowo przekracza granice oficjalnej medycyny (pokazując jej ograniczoność) i wkracza w takie dziedziny jak joga, uważność (mindfulness), EMDR, taniec i teatr.
5. Świetnie opowiedziana (dlatego też świetnie się ją czyta) – jako podróż, w którą zabiera nas autor przedstawiając historię terapii traumy na przestrzeni ostatnich 40 lat.
Bessel van der Kolk
Amerykański psychiatra, urodzony w Holandii w 1943. Ekspert w dziedzinie badań nad traumą i leczenia zaburzeń posttraumatycznych. Pionier w neurobiologicznych badaniach mózgu. Wielki propagator łączenia dyscyplin nauki, sztuki i najnowszej metodologii terapii traumy, zwłaszcza neuropsychologii oraz podejścia somatopsychicznego, w procesie odzyskiwania pełni zdrowia i radości życia. Uznany klinicysta i wykładowca, profesor psychiatrii na wydziale medycyny Uniwersytetu w Bostonie, dyrektor medyczny w tamtejszym Centrum Leczenia Traumy. Jeden z pierwszych lekarzy rozpoznających i leczących traumę weteranów wojennych. Współtwórca kryteriów Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD, Post Traumatic Syndrom Disorder) oraz kryteriów Posttraumatycznych Zaburzeń Rozwojowych (DTD, Developmental Trauma Disorder).
Nadesłał:
kamil.nowelli
|
Komentarze (0)