Technologie » Internet

Jak polskie prawo wpływa na Intranet, pracowników i organizacje?

Czy akta osobowe pracowników można prowadzić w Intranecie? Czy możliwe jest przeprowadzenie szkolenia BHP i ppoż. przez Intranet? Kto ma prawa do zdjęć opublikowanych przez pracownika w Intranecie? ”.

Na te i niemal 100 innych pytań odpowiada pierwszy w Polsce raport „INTRANET A PRAWO" autorstwa firmy Kolibro Intranet & BPM Experts i kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Intranet od dawna nie jest już tylko systemem informatycznym, aktualnie przez większość przedsiębiorstw w Polsce jest uznawany za kluczowe narzędzie Komunikacji Wewnętrznej. Wpisał się praktycznie we wszystkie płaszczyzny funkcjonowania organizacji i tym samym rodzi coraz częściej wątpliwości natury prawnej. Pytania managerów organizacji w tym zakresie skłoniły nas do podjęcia projektu całościowej analizy problematyki prawnej w kontekście Intranetu. Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych prawników, reprezentujących kancelarię prawniczą Domański Zakrzewski Palinka. Powstały raport jest unikalną, jedyną tego typu publikacją w Polsce, która stanowi swoisty przewodnik dla wszystkich korzystających z Intranetu - podkreśla Aleksander Sala, prezes Kolibro Intranet & BPM Experts.

Jak wskazuje praktyka, coraz częściej firmy wykorzystują Intranet do złożenia elektronicznego wniosku urlopowego. W Intranecie akceptowane są faktury kosztowe bez użycia stempla akceptacji. Z wykorzystaniem Intranetu składany jest wniosek delegacyjny lub wypełniane podanie do Działu Kadr. W dzisiejszym środowisku biznesowym to Intranet stanowi miejsce, w którym realizuje się coraz więcej procesów operacyjnych i biznesowych. Te z kolei podlegają różnym przepisom prawnym. Raport „Intranet a Prawo" porusza szereg kwestii i wątpliwości rodzących się na płaszczyźnie Intranetu i prawa oraz w sposób kompleksowy prezentuje odpowiedzi na podstawowe dylematy prawne. Raport mówi m.in. o tym kto ma prawo do zdjęć opublikowanych przez pracownika w Intranecie lub czy tzw. gazetę intranetową powinniśmy rejestrować jako tytuł prasowy.

„Intranet a Prawo" to pierwsza w Polsce lektura podejmująca temat prawa w Intranecie. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy mają styczność z tym narzędziem, m.in. dla managerów, redaktorów, administratorów Intranetu. Pełni rolę vademecum, przejrzystego przewodnika dla przedsiębiorców, który pozwoli uniknąć błędów i odpowie na podstawowe dylematy prawne związane z funkcjonowaniem Intranetów. Materiał jest usystematyzowany i podzielony na części odpowiadające poszczególnym dziedzinom prawa: prawo pracy, ochrona danych osobowych, prawo autorskie i prawo prasowe.Raport INTRANET A PRAWO - Vademecum dla Managerów, Redaktorów i Administratorów Intranetu" dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej http://www.kolibro.com/intranet/prawo/

Informacje o firmach:
KOLIBRO - INTRANET & BPM EXPERTS jest wiodącą polską firmą doradczo-wdrożeniową, specjalizującą się w systemach zarządzania komunikacją wewnętrzną. Projektuje i wdraża intranetowe portale korporacyjne oraz dedykowane aplikacje do zarządzania procesami biznesowymi. Podstawową ofertę KOLIBRO stanowią dwa autorskie systemy: ObiegFaktur.pl, profesjonalny system do zarządzania obiegiem dokumentów kosztowych oraz Kolibro Intranet Pack - pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie gotowy do wdrożenia intranet wykorzystujący platformę SharePoint, wspomagający zarządzanie komunikacją wewnętrzną.KOLIBRO stanowi zespół specjalistów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w konsultingu i wdrażaniu ponad stu systemów m.in. dla: TVN, Kompania Piwowarska, Bakoma, Orlen, Operator Logistyczny Paliw Płynnych, PGE, Impuls Leasing, Leroy-Merlin, Rossmann, Stroer, Termoizolacja, Anpharm, DR Irena Eris, Estee Lauder, Budlex, Ministerstwo Sprawiedliwości - Służba Więzienna, Mazowiecki Urząd Wojewódzki i wielu innych. Szczegółowe informacje o firmie i jej produktach można uzyskać w Internecie pod adresem www.kolibro.com poprzez e-mail: biuro@kolibro.com oraz pod numerem infolinii: +48 22 468 06 11.

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka jest największą kancelarią prawniczą w Polsce. Jej reputacja i marka to efekt wielu lat doświadczenia w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych. Kancelaria ma swoją siedzibę w Warszawie i biura w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu i Łodzi. Liczący prawie 150 osób zespół prawników i doradców podatkowych pracujących pod kierownictwem 25 Partnerów, świadczy usługi klientom ze wszystkich branż gospodarki, oferując im kompleksowe doradztwo prawne we wszystkich dziedzinach i specjalizacjach prawa. Wyróżnikiem usług świadczonych przez DZP jest dogłębna znajomość polskich realiów gospodarczych, zrozumienie zarówno prawnych, jak i biznesowych potrzeb klientów oraz wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza prawników. Kancelaria już od kilku lat niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce w corocznym rankingu polskich kancelarii prawniczych publikowanym przez dziennik Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.sosinska@kolibro.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »