Dom » Budownictwo

Jak poprawić jakość powietrza w mieszkaniu?

Jak poprawić jakość powietrza w mieszkaniu

Czy wiesz, jak poprawić jakość powietrza w swoim domu, kiedy niebezpieczny smog wdziera się przez okna? Niezastąpiona będzie tu pomoc urządzeń, zapewniających nie tylko czyste powietrze, ale też dobre samopoczucie i komfort domowników. Zanieczyszczone powietrze w przestrzeni domowej można poprawić także za pomocą innych środków, np. roślin, które nie tylko udekorują wnętrze, ale także pozytywnie wpłyną na nasz organizm.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oddychaj spokojnie

Kiedy stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu drastycznie przekracza normy, zaleca się unikanie dłuższych spacerów, a także otwierania okien w domu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zamknąć się na świat zewnętrzny. Dopóki nie poprawi się jakość powietrza na zewnątrz, możemy sami o nie zadbać w pomieszczeniach, w których funkcjonujemy na co dzień. Najskuteczniej ze smogiem i zanieczyszczeniami poradzi sobie oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9, który gwarantuje najwyższą w swojej klasie zdolność oczyszczania. Urządzenie w prosty i szybki sposób zapewni lepszy oddech we wnętrzu dla wszystkich domowników. Jakość powietrza w domu można poprawić także innymi środkami, które może nie zastąpią dobrego i profesjonalnego filtra, ale zapewnią lepsze samopoczucie. Mowa o roślinach. Okazuje się, że nie musisz ich wcale długo szukać, może niektóre z nich masz na swoim parapecie? Czy wiesz czemu zawdzięczają one swoją oczyszczającą moc? W procesie fotosyntezy pobierają
z powietrza dwutlenek węgla, oddając nam za to niezbędny do życia tlen. Rośliny usuwają między innymi tlenki węgla, nikotynę czy formaldehyd zawarty w przedmiotach otaczających nas codziennie – meblach, dywanach, środkach do dezynfekcji, szamponach, lakierach i nie tylko. Co więcej, do wyjątkowego działania roślin można zaliczyć również wpływ na odpowiednią wilgotność powietrza.

Rośliny oczyszczające powietrze – to gatunki znane od lat

Naukowcy NASA potwierdzili, że 3 duże lub 6 małych kwiatów doniczkowych potrafi już zmniejszyć stężenie substancji toksycznych we wnętrzu. Jeśli jeszcze nie wiesz, które z gatunków sprawdzą się w roli oczyszczających powietrze pomocników, mamy dla Ciebie małą podpowiedź. Są to dobrze znane paprocie i bluszcze, które pochłaniają znaczną część unoszącego się w powietrzu formaldehydu. Sprawdzą się także draceny, które oczyszczają atmosferę z gazów uwalnianych przez takie substancje, jak ksylen, trójchloroetylen lub skrzydłokwiaty, które są nie tylko pięknymi roślinami, ale także oczyszczają powietrze z różnego rodzaju lotnych związków organicznych, zwłaszcza benzenu i acetonu. Nie zapominajmy też o niskich daktylowcach czy wszystkim znanym aloesie, który znany jest z właściwości leczniczych, ale także ograniczających obecność w powietrzu formaldehydu i benzenu.

Jak jeszcze walczyć z zanieczyszczeniami powietrza w przestrzeni domowej?

Same rośliny mogą nie wystarczyć by w znacznym stopniu uwolnić mieszkanie od szkodliwych pyłów wchodzących w skład smogu. W tej sytuacji potrzebne są mocniejsze środki, takie jak oczyszczacze powietrza, czyli technologiczna, pomocna dłoń w walce z zanieczyszczeniami – kurzem, niechcianymi zapachami, pyłkami PM2.5 i PM10. Oczyszczacz Pure A9 wyróżnia efektywność najwyższej klasy. To urządzenie rekomendowane przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, a także posiadające certyfikat ECARF. Zapewnia najwyższą na rynku zdolność oczyszczania. Z pomocą unikalnego systemu PureSense produkt Electrolux stale mierzy poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniach, reguluje przepływ powietrza dbając o zdrowe środowisko we wnętrzach. Dostosowując przepływ powietrza przeprowadza skuteczne oczyszczanie, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu. W procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, szkodliwe dla zdrowia pyłki PM2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. Pure A9 dodatkowo posiada System AirSurround wywołując spiralny ruch powietrza, dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach, utrzymując naturalną cyrkulację powietrza, odpowiednią dla zdrowia domowników.  Oczyszczacz zapewnia cichą pracę (16dB). Rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni 129m2, a jego zasięg pracy CADR wynosi aż do 618m3. Produkt wykonany jest z najwyższej jakości naturalnych materiałów, ograniczając użycie plastiku do minimum i charakteryzuje go ciekawy i współczesny design. To idealny wybór, który razem z roślinami, doskonale wkomponuje się w każde nowoczesne wnętrze, dbając
o komfort i zdrowy oddech domowników. Inwestycja w rośliny oraz wybieranie najnowszej generacji i najwyższej klasy urządzeń oczyszczających powietrze, które będą służyły przez lata, zwróci się w bezcennym zdrowiu i pozytywnej atmosferze w każdym domu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IP1

Komentarze (5)

  • avatar
    ~Michał 2020-03-11 08:10:03

    Moim zdaniem warto kupić filtr philipiaka , ponieważ jest wszechstronny. Usuwa kurz, bakterie, pleśń, grzyba, odświeża i jonizuje powietrze.

  • avatar
    ~Wera 2020-02-27 20:48:57

    Mam filtr philipiaka . Mega jestem zadowolona . Moje dzieciaki przestały kaszleć, i kichac.

  • avatar
    ~Fero 2020-02-26 19:49:55

    ja mam podobny filtr z tej samej firmy :D ale z nawilzaczem , nie wiem czym one sie roznia :P

  • avatar
    ~Michał 2020-02-21 11:02:21

    Dlaczego uważasz że jest to dobry filtr powietrza . Dlaczego warto go kupić?

  • avatar
    ~norbek 2020-02-18 19:05:36

    Warto zainwestować w dobry filtr powietrza. Ja kupiłem Air Purifier 9009i.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »