Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Jak przygotować się do sesji poprawkowej?

Gdy uczęszczamy na studia nasze życie na pewno zmienia się w stosunku do tego jak wyglądała nauka w tradycyjnej szkole.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trzeba się oczywiście do tego przyzwyczaić i odpowiednio przygotować. Między innymi system nauki będzie inny i w przypadku niektórych kierunków nauka będzie dotyczyła praktycznie tylko i wyłącznie okresu, gdy nadchodzi sesja. Nie zawsze jednak wszystko pójdzie po naszej myśli i okaże się, że konieczna będzie sesja poprawkowa. W takim przypadku warto wiedzieć jak przygotować się do takiej sesji, by tym razem wszystko przebiegło bez problemów i egzaminy były zdane. 

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż podczas sesji poprawkowej zmienia się podejście zarówno studenta jak i egzaminującego. Student jest zazwyczaj bardziej zestresowany, a egzaminator bardziej liczy na to, że jego studenci zaliczą. Podczas sesji poprawkowej wykładowcy (zazwyczaj) za wszelką cenę chcą, by studenci zdali dany egzamin. Oczywiście, zdarzają się przypadki, gdy egzaminatorzy celowo układają trudniejsze egzaminy, jednak to, jaki jest dany wykładowca studenci wiedzą już zanim zaczną dany przedmiot. Uczelniane legendy krążą przecież wśród całej społeczności studenckiej. 

Na zdanie egzaminu jest tylko jedna rada - trzeba się do niego przygotować. Nie godzinę przed, ani nawet dzień przed. Nie uczymy się przecież dla kogoś, ale dla siebie.. Żeby mieć pojęcie o jakimś przedmiocie powinniśmy przysiąść do niego min. tydzień przed egzaminem. Systematyczna nauka, po 3-5 godzin dziennie powinna dać bardzo satysfakcjonujący efekt. Nigdy nie powinniśmy liczyć na to, że uda nam się zdać egzamin fartem czy szczęśliwie.
 
Brakuje Ci notatek do poprawki? Wypróbuj wymiennik.com! 

Kolejna kwestia to konieczność zwrócenia uwagi na to jak kształtował się w wersji pierwotnej egzamin. Jeśli forma pisemna czy ustna ma być także utrzymana w ramach poprawki, to pierwszy termin będzie dla nas pewną sugestią jak egzamin jest układany i na jakie kwestie wykładowca zwraca uwagę. Jeśli jest to egzamin pisemny w miarę możliwości warto zebrać pytania od jak największej grupy osób i tym samym będziemy wiedzieć o samym egzaminie rzeczywiście bardzo dużo.

Następna sprawa w czasie przygotowań do sesji poprawkowej to umiejętność oderwania się od codziennego życia, które do tej pory prowadziliśmy. Koniec sierpnia lub przerwa zimowa to okres wypoczynkowy, dlatego pewne dni zamiast na odpoczynek należy przeznaczyć na naukę. Najlepiej przygotować skrupulatnie plan, dzięki któremu nauka będzie przebiegała sprawnie. Organizacja w czasie przygotowań do poprawek to kluczowy element.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »