Firma » Biznes

Jak rozwinąć biznes z funduszem private equity?

Jak rozwinąć biznes z funduszem private equity?
Zobacz więcej zdjęć »
O mądrym inwestowaniu w rozwijające się spółki w Warszawie debatować będą przedstawiciele i eksperci rynku private equity na konferencji z cyklu Unquote Private Equity Forums.

16 kwietnia 2015 roku w warszawskim hotelu Sofitel Victoria przy ul. Królewskiej 11 odbędzie się konferencja rynku private equity z udziałem kluczowych podmiotów z regionu CEE, w tym najaktywniejszych w Polsce funduszy MCI Management i Avallon. Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń. Uczestnicy będą dyskutować o możliwościach rozwoju polskiego rynku PE, metodach przyciągania i angażowania w nowe transakcje zagranicznych  inwestorów. Cześć paneli poświęcona będzie efektywnym strategiom pozyskiwania funduszy we współczesnej sytuacji ekonomicznej oraz aktualnym możliwościom finansowania  w regionie CEE.

 

Konferencję poprowadzi specjalista prawny w dziedzinie fuzji i przejęć, adw. Michał Karwacki, kierujący praktyką PE/VC w kancelarii Squire Patton Boggs. „Ostatnia konferencja rynku PE, która miała miejsce w Warszawie w lutym br. pokazała jak wiele można dowiedzieć się ze spotkania praktyków zarządzających funduszami inwestycyjnymi” – mówi mec. Michał Karwacki, Partner w kancelarii Squire Patton Boggs „Rynek PE w Polsce rozwija się błyskawicznie, ale wiedza na jego temat, także wśród przedsiębiorców, wciąż nie jest zbyt duża. Ogólnie widomo, że fundusze PE/VC dostarczają kapitał na szybki rozwój spółki w zamian za objęcie pakietu akcji. Ale mniej już wiadomo tym, że fundusze, w przeciwieństwie do giełdy i banków, oprócz finansowania, udzielają też spółce szerokiego wsparcia w jej dalszym rozwoju. Często umożliwiają jej wyjście na międzynarodowy rynek, usprawniają zarządzanie firmą, by zmaksymalizować zyski w spółce. Solaris, Zelmer, Luxmed czy też Mall dobitnie pokazują jak zrobić z firmy sukces na skalę międzynarodową”.

Konferencja 16 kwietnia 2015 r. organizowana jest w ramach Unquote Private Equity Forums – cyklu wydarzeń regionalnych skierowanych do graczy rynku PE i VC, odbywających się w różnych krajach Europy. Więcej informacji: http://www.ceepeforum.com/static/homeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »