Firma » Praca

Jak skutecznie szukać pracy?

Jak skutecznie szukać pracy?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak skutecznie poszukiwać pracy? Czy powinien się charakteryzować dobry pracownik? Jakie są najlepsze zachowania?

Bezrobocie to dojmujący problem w większości krajów rozwijających się. W Polsce największy odsetek osób bezrobotnych występuje w województwach mniej uprzemysłowionych, skupionych głównie na rolnictwie i hodowli - nie ma tam odpowiedniej ilości miejsc pracy i ludzie muszą wyjeżdżać do innych regionów kraju. Rozwiązaniem może być budowanie większej ilości zakładów przemysłowych lub zakładanie własnych przedsiębiorstw w branży odpowiadającej możliwościom regionu. 

Skuteczne szukanie pracy
Można uznać, że jedną z przyczyn wzrostu bezrobocia jest także niewłaściwe podejście do pracy czy wyjątkowa niechęć do samodzielnego zarabiania, obserwowana zwłaszcza u młodych osób, które wolą pozostawać na utrzymaniu rodziców lub korzystać z różnych form zasiłków. To bardzo ważny powód, bo najważniejsze są chęci - niewskazane jest poszukiwanie pracy tylko dlatego, by uzyskać świadczenie, niezbędny "papierek" bądź spełnić wymagania rodziny. Osoby szczerze zainteresowane znalezieniem zatrudnienia mogą w różny sposób podnieść swoje możliwości wykazania się w oczach potencjalnego pracodawcy, konstruując chociażby ciekawy życiorys i skuteczny list motywacyjny. Takie dokumenty warto roznosić osobiście do wszystkich instytucji znajdujących się w centrum zainteresowania, wysyłać za pomocą poczty e-mail (tu uwaga na profesjonalnie brzmiący adres mailowy) lub też umieszczać w specjalnych bazach. Bazy takie są jednym z podstawowych narzędzi, dzięki którym nowi pracownicy mogą wziąć udział w procesie rekrutacji bez konieczności bezpośredniego aplikowania do tej lub innej firmy.

Inne ważne aspekty
Są regiony, w których występuje duża ilość specjalistów danego rodzaju, a innych fachowców jest mało. Ważne jest, by jeszcze na etapie kształcenia się mniej więcej wiedzieć, jaki kierunek studiów bądź jaka szkoła zawodowa pozwolą na uzyskanie najwyższej "atrakcyjności" dla potencjalnych pracodawców. Aspekt ten nie zawsze idzie w parze z zainteresowaniami młodego człowieka, dlatego też drugim popularnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zmiana miejsca zamieszkania (czasem wymagająca przeprowadzki do innego kraju czy miasta).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »