Firma » Biura

Jak urządzić gabinet w biurze lub domu?

Jak urządzić gabinet w biurze lub domu?
Zobacz więcej zdjęć »
Mały czy większy gabinet w domowym zaciszu czy też biurze to miejsce, w którym pragniemy działać twórczo, stworzyć dla siebie strefę skupienia, pracy czy spotkań, dlatego odpowiednie jego urządzenie, jest kluczowe dla komfortu naszych działań.

Planowanie z rozmysłem pozwoli nam działać z tym większą motywacją i chęcią. Urządzenie gabinetu, zależy od naszych potrzeb, preferowanych stylów czy też możliwości logistycznych i lokalowych, jakie daje nam dom lub biuro. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszą rolę, odgrywają w nim właściwie dobrane meble takie jak biurko gabinetowe, fotel, szafki na dokumenty czy też kontenerek pod biurko na najważniejsze podręczne drobiazgi.

Biurko gabinetowe

Ponieważ biurko to najczęściej centralny elementy wystroju każdego gabinetu, jego wybór nie może być przypadkowy i warto go dobrze przemyśleć. Różne formy pracy, jakie będą na nim wykonywane, sprawiają, że musimy dobrać je tak, aby możliwe było umieszczenie na nim niezbędnym narzędzi pracy jak komputer czy inne związane z naszą działalnością drobiazgi.

Biurko gabinetowe pod komputer stacjonarny, powinno mieć dodatkową półkę pod jednostkę centralną oraz klawiaturę, a w przypadku laptopa, można zdecydować się na bardziej minimalistyczny design. Warto zainwestować w biurko stosunkowo szerokie i przestronne, na którym praca z dokumentami czy różnego rodzaju projektami będzie wygodna. Istnieją różnego rodzaje biurek, dlatego można dopasować je pod kątem naszych dodatkowych sprzętów jak drukarka, bądź też charakteru pracy np. lekko pochylone.

Praca w biurze wymaga często wykonywania wielu czynności naraz, dlatego blat biurka powinien być na tyle duży, aby wspomóc naszą wielozadaniowość, być wzbogacony o szuflady na niezbędne drobiazgi czy też inne praktyczne gadżety.


Fotel gabinetowy

Kolejnym, po biurku, meblem niezbędnym w każdym gabinecie jest fotel, który warto dobrać tak, aby pomógł nam pracować w pełni wydajnie nawet przez długie godziny. Najlepszym wyborem będzie tutaj fotel gabinetowy, który jest ergonomiczny, czyli w pełni dopasowuje się do naszego ciała, pomaga płynnie zmieniać pozycje i daje komfort siedzenia, neutralizując większość negatywnych skutków związanych z nadmiernym siedzeniem.

Poza kwestią komfortu i zdrowia, fotel gabinetowy powinien być także przytulny i ciekawie komponować się z wystrojem wnętrza gabinetu. Pięknie tapicerowane siedzisko z oparciem, wygodne podłokietniki czy inne elementy, powinny tworzyć harmonijną całość. Nie należy również lekceważyć istoty wytrzymałości i wszelakich opcji dodatkowych jakie oferują fotele ergonomiczne, bowiem to właśnie za sprawą doskonale dopasowanego fotela, możemy działać efektywniej i bardziej twórczo.


Szafy na dokumenty

Każde biuro wymaga odpowiedniej przestrzeni do przechowywania dokumentów, segregatorów, książek, prospektów i innego rodzaju materiałów, które przydają się w pracy. Dlatego też warto zainwestować w ciekawe rozwiązania, jakie oferują interesujące projekty na szafy na dokumenty, wśród których można znaleźć pojedyncze regały, jak również całe modułowe segmenty idealne pod archiwa.

Dobrze zagospodarowana sfera przechowywania i odpowiednio dobrane szafy na dokumenty pomogą pracować w ładzie i porządku, a dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo - np. poprzez odpowiednio zabezpieczone szafki na dokumenty czy inne ważne pomoce.


Kontenerek pod biurko

Ten niewielki, a bardzo przydatny element to rozwiązanie idealne dla niewielkich gabinetów, w których cenimy mobilność i funkcjonalność mebli. Umieszczony pod blatem biurka kontenerek to świetne miejsce na drukarkę, kopiarkę, komputer, najpotrzebniejsze dokumenty i wiele innych rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Dobrany do wystroju wnętrza, będzie wdzięcznym i bardzo praktycznym detalem w każdej aranżacji.

Czytaj więcej na: meblicante.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tomek Grzegorczyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 118351 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )