Dom » Wnętrza

Jaki materac do spania

Jaki materac do spania
Zobacz więcej zdjęć »
Od ilości materacy na rynku może zaboleć głowa, mnogość modeli materacy sprawia, że mamy bardzo duży problem z odpowiednim wyborem odpowiedniego modelu. Nasza firma ALVARE.PL postara się w niniejszym artykule opisać różnice między modelami materacy i podpowiedzieć jaki materac najlepszy wybrać.

Decydując się na zakup nowego materaca do spania musimy dokonać kilku ważnych decyzji: wybrać rodzaj materaca, jego twardość oraz rodzaj zastosowanych materiałów. Dlatego decyzja o wyborze materaca powinna być dobrze przemyślana. Należy zwrócić uwagę jak materac dostosowuje się do naszego położenia i kształtu ciała. Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą część ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swoim naturalnym kształcie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Producenci proponują bogaty wybór materacy – rodzaj materacy:

 

materace piankowe;

- materace sprężynowe bonellowe (starsza wersja);

materace sprężynowe kieszeniowe (1 lub 7stref);

materace memory (termoelastyczne);

materace lateksowe;

materace elastyczne;

materace kokosowe;

materace dla dzieci.

 

Materace piankowe - struktura tych materacy opiera się na wkładzie jednolitym piankowym. Może to być lateks jak również zwykłe poliuretanowe pianki, pianki wysokoelastyczne oraz termoelastyczne.

 

Materace sprężynowe bonellowe – zawierają sprężyny bonellowe, które obecnie stosuje się już tylko w sofach, wersalkach etc, a w materacach tego typu sprężyny zostały wyparte przez sprężyny kieszeniowe.

 

Materace sprężynowe kieszeniowe -  każda ze sprężyn umieszczona jest w specjalnych kieszonkach z tkaniny. Dzięki temu nie są połączone ze sobą i możliwa jest niezależna praca każdej ze sprężyn. Materac zyskuje na elastyczności i  ze względu na posiadanie 7 stref twardości bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego.

 

Materace memory - pianka wypełniająca taki rodzaj materacy potrafi reagować na ciepło ciała, pod wpływem temperatury osoby leżącej pianka wypełnia i odwzorowuje kształt ciała. Efektem działania pianki jest mniejszy nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne podczas snu, a przede wszystkim podnosi się komfort snu.

 

Materace lateksowe - materace zbudowane na bazie sprężystej pianki lateksowej o średniej twardości wypełnione wkładem w postaci pianki lateksowej, dzięki której jest bardziej elastyczny i wytrzymały. Ich nadrzędnym atutem jest elastyczność, a także fakt, iż nie odkształcają się one wraz z upływem czasu.

 

Materace elastyczne - cechują się wysokimi własnościami elastycznymi, niwelując różnice wagowe osób, które na nich śpią. Pianka elastyczna wpływa na sprężystość, wysoką elastyczność materaca, który jest odporny na obciążenia.

 

Materace dla dzieci – materace do spania dla dzieci nie powinny być ani za miękkie ani za twarde. Muszą doskonale podpierać kręgosłup dziecka w każdej pozycji. W dobrym materacu do spania nie powinny tworzyć się wgłębienia w okolicy główki oraz pupy dziecka. Ważna jest elastyczność materaca. Właściwy materac dopasowuje się do kształtu ciała malucha i nie odkształca się. Materac powinien lekko uginać się pod ciężarem dziecka, ale absolutnie niedopuszczalne jest zapadanie się materaca.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

ALVARE.PL to polski producent 8 lat zajmujujący się produkcją i sprzedażą wysokogatunkowych materacy w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma posiada szereg prestiżowych nagród takich jak: 1 miejsce w Polsce w rankingu e-GAZELE BIZNESU - dla najszybciej rozwijających się sklepów internetowych, GODŁO FIRMA ROKU 2014 i PRODUKT ROKU 2015 - wyróżnienie przyznawane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

 

Materace można również osobiście obejrzeć w salonie stacjonarnym producenta:

Materace Warszawa Plac Konstytucji 5 

 

Dokładniejszych informacji jaki wybrać materac możesz uzyskać pod numerem infolinii 222 40 11 22Od   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Materace do spania | ALVARE
http://alvare.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    alvare 2015-03-29 18:07:03

    Spoko artykuł jak kiedyś będę myślał o wymianie materaca to może się przyda :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »