Dom » Budownictwo
Jakie ciepło lubimy?
Zobacz więcej zdjęć » |
„Chcę mieć jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Odczuwanie jednorodnej temperatury w pomieszczeniu zależy od wartości temperatur powietrza, jakie znajduje się w strefie od 10 cm do 170 cm nad podłogą. Nazywa się to gradientem „stopy-głowa”. Odczucie dyskomfortu pojawia się, jeśli różnica temperatur przekracza 1°C.
Jeśli chcesz, aby temperatura w każdej części pokoju była taka sama postaw na urządzenie, które zapewnia niską temperaturę powietrza na wylocie oraz dużą powierzchnię promieniowania (element grzewczy z aluminium lub żeliwa, fluid termo-przewodzący).
„Chcę odczuwać ciepło łagodne i delikatne”.
To jak odczuwamy łagodność ciepła związane jest z jakością promieniowania danego urządzenia, które powinno odpowiadać ciepłu emitowanemu przez człowieka. Dlatego, jeśli chcesz delikatnego ciepła zainwestuj w grzejnik z:
- dużą powierzchnią emisji ciepła
- niską temperaturą płyty przedniej
- możliwie trwałą emisją
(aluminiowy lub żeliwny element grzewczy, fluid termo-przewodzący).
„Chcę powietrza przyjemnego do oddychania, które nie wysusza gardła”.
W idealnych warunkach wilgotność względna w pomieszczeniu powinna mieścić się w zakresie 40-60%, a jej rozkład powinien być możliwie jednakowy. Powietrze przyjemne do oddychania zapewnią Ci grzejniki, które gwarantują możliwie najniższą temperaturę powietrza na wyjściu z urządzenia (element grzewczy z żeliwa).
„Chcę ciepła płynnego i trwałego”.
Po wyłączeniu urządzenia - ciepło powinno maleć płynnie i stopniowo, a nie gwałtownie. Zdolność do stopniowego oddawania zmagazynowanej energii cieplnej gwarantuje duża bezwładność wymiennika. Jeśli chcesz zapewnić sobie płynne ciepło postaw na urządzenie z 2 elementami grzewczymi lub z jednym, z żeliwa.
„Chcę szybko uzyskać idealną temperaturę”.
Szybkość narastania temperatury zależy od reaktywności urządzenia. W jaki sposób możemy ją obliczyć? Mierząc temperaturę, jaka jest niezbędna do podwyższenia temperatury pomieszczenia o 3,5°C.
Odpowiednią wymianę ciepła z otaczającym powietrzem umożliwia:
- przewodnictwo materiału, z którego wykonany jest element grzewczy lub płyta czołowa
- jego wielkość.
Dlatego, jeśli chcesz szybko dogrzewać pomieszczenie zainwestuj w grzejnik z 2 elementami grzewczymi lub z jednym, aluminiowym.
źródło: Atlantic Polska
Nadesłał:
agencja_pyry
|
Komentarze (0)