Firma » Biznes
Jakie są trendy w arbitrażu inwestycyjnym?
Od 1992 roku działania prof. Christoph'a Schreuera koncentrują się w obrębie międzynarodowego prawa inwestycyjnego, czego wynikiem jest 1500 stronnicowy komentarz do rozstrzygania sporów inwestycyjnych "The ICSID Convention: A Commentary". Profesor Schreuer jest autorem wielu opinii w sporach inwestycyjnych, brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych arbitrażach w ICSID oraz według reguł UNCITRAL. Większość swojej kariery naukowej spędził w Katedrze Prawa Międzynarodowego, na Uniwersytecie w Salzburgu w Austrii. W ciągu czterdziestu lat kariery naukowej opublikował wiele książek i artykułów z dziedziny prawa międzynarodowego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej serdecznie zaprasza do wysłuchania referatu oraz do wzięcia udziału w dyskusji młodych praktyków, którzy chcą porozmawiać na tematy dotyczące arbitrażu inwestycyjnego, polubownych metod rozwiązywania sporów, podzielić się swoimi doświadczeniami.
Spotkanie poprowadzą mec. Justyna Szpara z kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy oraz dr Marek Świątkowski z kancelarii DZP.
Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej każdego roku zaprasza wszystkich zainteresowanych na Arbitrażowe Forum Młodych. W 2012 roku gościem specjalnym była Anne Marie Whitesell, of counsel w firmie prawniczej Dechert LLP, która przedstawiła zagadnienia związane z nowym regulaminem ICC, a także dzieliła się praktycznymi wskazówkami jak budować karierę w arbitrażu międzynarodowym. Natomiast w czerwcu 2013 roku gościem specjalnym był Jan Schäfer, partner w frankfurckim biurze międzynarodowej kancelarii King & Spalding, czołowy specjalista od arbitrażu w Niemczech. Przedstawił on prezentację pod tytułem: „Arbitration. Made in Germany". Wystąpienie dotyczyło niemieckiego arbitrażu, które w dużej mierze oparło się wpływom anglosaskim, dominującym w arbitrażu międzynarodowym, i pozostaje zakorzeniony w tradycji prawa kontynentalnego.
Dodatkowe informację dotyczące Arbitrażowego Forum Młodych znajdują się również na stronie internetowej SA KIG: www.sakig.pl.
Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie powołany został 1 stycznia 1950 roku i funkcjonował pod nazwą Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów wynikających z międzynarodowych stosunków handlowych. Od 1990 roku Sąd Arbitrażowy kontynuuje swoją działalność w ramach Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. SA KIG jest członkiem i jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Instytucji Arbitrażu Handlowego, członkiem Międzynarodowej Rady do Spraw Arbitrażu Handlowego, członkiem Europejskiej Grupy Arbitrażowej, Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Komitetu Specjalnego przy Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie. W lutym 2013 roku tygodnik Wprost docenił promocję idei arbitrażu - prostszego i szybszego sposobu rozwiązywania sporów - realizowaną przez SA KIG w środowiskach akademickich i gospodarczych i wyróżnił nagrodą Kod Sukcesu 2012.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
Komentarze (0)