Dom » Architektura

Jakimi parametrami i wskaźnikami powinien charakteryzować się dom energooszczędny?

Jakimi parametrami i wskaźnikami powinien charakteryzować się dom energooszczędny?
Zobacz więcej zdjęć »
Murowane budynki mieszkalne muszą przejść szereg modyfikacji, by spełnić wymogi budownictwa energooszczędnego.
Dominik Kosmala, ekspert firmy Wolf System Sp. z o.o. mówi: „Domy prefabrykowane mają energooszczędność w standardzie. Podstawową zaletą budownictwa prefabrykowanego jest wybór drewna jako głównego surowca. Materiał ten cechuje się bowiem doskonałymi właściwościami technicznymi, takimi jak: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, lekkość, a także wysoka trwałość. Co więcej, drewno jest surowcem w 100% naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu w domach prefabrykowanych mogą bez obaw mieszkać nawet alergicy.

Warto podkreślić, że poszczególne elementy w domach energooszczędnych są bardzo dobrze ocieplone. Wszystkie detale począwszy od fundamentów, poprzez ściany i na dachu kończąc posiadają odpowiednie docieplenie zapewniające szczelność przegród. Oznacza to, że cały budynek posiada doskonałe parametry termiczne. Co istotne, zminimalizowanie ilości ciepła uciekającego na zewnątrz budynku, pozwoliło obniżyć koszty eksploatacji takich domów o 40-60% w stosunku do budynków o tradycyjnej konstrukcji. Obniżka ta dotyczy przede wszystkim rachunków za ogrzewanie. Warto także zaznaczyć, że wszystkie przegrody zewnętrzne powinny mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła - im niższy tym lepiej".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Sposobem firmy Wolf System na poprawę komfortu cieplnego w budynku jest ciągłe obniżanie współczynnika przenikalności cieplnej ścian (U). Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand poszczycić się może wartością parametru U na poziomie 0,14 W/m2K. W domach energooszczędnych wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, które służą nie tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale także ogrzewania budynku przez zastosowanie pompy ciepła. Niezbędnym elementem wyposażenia budynku energooszczędnego jest rekuperator (wentylacja mechaniczna). Służy on do ciągłej wymiany powietrza zapewniając komfort użytkowania budynku oraz w okresie grzewczym znacznie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Budownictwo energooszczędne zdobywa coraz większe rzesze fanów. Jest to przede wszystkim związane z możliwością posiadania własnego domu, który jest ciepły i tani w eksploatacji, co więcej można w nim zamieszkać już po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy."- powiedział Dominik Kosmała, ekspert z firmy Wolf System Sp. z o.o.


Wolf System Sp. z o.o.
ul. Budowlana 17
41-100 Siemianowice Śląskie
tel. +48 032/6053700
www.wolfsystem.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »