Gospodarka » Opakowania

Janmar Centrum wybuduje drugą fabrykę opakowań z tektury falistej

Janmar Centrum wybuduje drugą fabrykę opakowań z tektury falistej
Zobacz więcej zdjęć »
Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo-zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Przedsiębiorstwo od samego początku, czyli od 2000 roku skutecznie realizuje przyjętą strategię rozwoju. Z sukcesem wdraża kolejne inwestycje i poszerza ofertę swoich produktów, do której należą: opakowania klapowe, opakowania wykrojnikowe i opakowania e-commerce, także z kolorowymi nadrukami w jakości FLEKSO HD oraz opakowania specjalistyczne i wielkogabarytowe.

Janmar Centrum znalazł uznanie wśród firm z wielu branż, z Polski i Europy, m. in.: elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, meblowej i chemicznej. Aktualnie firma Janmar Centrum przetwarza ponad 150 mln m2 tektury falistej rocznie i zatrudnia 214 osób.

Kolejny krok w rozwoju

Inwestycja w nową fabrykę zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie budowę i instalację pierwszych linii produkcyjnych. Jedną z nich będzie najnowocześniejsza i najszybsza obecnie na rynku maszyna typu „Jumbo” firmy Bahmüller Göpfert, o szerokości roboczej 4800 mm. Pozwoli ona firmie Janmar Centrum jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę opakowań wielkogabarytowych.

W kolejnym etapie przewidziane zostały instalacje kolejnych linii produkcyjnych oraz inwestycja w automatyczny magazyn wyrobu gotowego o wysokości 33 m, zapewniający klientom serwis dostaw na najwyższym poziomie.

Docelowo, po zakończeniu drugiego etapu inwestycji, fabryka będzie produkować pełen zakres opakowań z tektury falistej, a moce produkcyjne będę na poziomie 150 mln m2 tektury falistej rocznie.

Nowa fabryka ma pracować w oparciu o najwyższe standardy w trosce o środowisko, a zainstalowany wewnętrzny automatyczny system transportu wraz najnowocześniejszymi urządzeniami peryferyjnymi mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla pracowników.

Firma Janmar Centrum w nowy zakład planuje zainwestować około 140 mln zł i zatrudnić ponad 50 osób.

Drugi Park Opakowań w Polsce

Druga fabryka firmy Janmar Centrum działać będzie w oparciu o model parku opakowaniowego. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnie budowanej, nowej fabryki tektury falistej (PW14) firmy Progroup.Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »